ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 20. května'18, svátek má Zbyšek.

Kamzík z Cemia se otřásl pro Arkadii

Kamzík z Cemia se otřásl pro Arkadii 20.3. 17 08:06 V uplynulých dnech navštívili Arkadii zástupci společnosti Cemio Switzerland, s.r.o., aby předali ředitelce Arkadie Lence Machaloušové symbolický šek na 83 tisíc korun. Tato návštěva byla jednou z řady, pro Arkadii velmi významných, setkání.

Spolupráce obou organizací začala před dvěma lety. Andrea Bergerová, jednatelka firmy, původem Tepličanka, se obrátila na chráněné dílny Arkadie, které z dřívějška znala, se zakázkou na dárky pro obchodní partnery firmy. Volba tehdy padla na „svíčkárnu“. A protože transakce obě strany uspokojila, nedala na sebe dlouho čekat další spolupráce. Pro svůj nový projekt „Kamzík rozdává radost po celý rok“ Cemio oslovilo právě Arkadii. Projekt souvisí přípravkem Cemio KAMZÍK, který příznivě ovlivňuje klouby, vazy a šlachy, a jeho smyslem je jednak podpora Arkadie formou dlouhodobých zakázek pro chráněné dílny a přímé finanční podpory, jednak propojení dvou rozdílných „světů“ a zprostředkování informací o Arkadii širší (v tomto případě lékárenské) veřejnosti. V rámci dané spolupráce dodala chráněná dílna keramické kamzíky, a díky milé návštěvě zástupců společnosti Cemio v Arkadii vzniklo také video, které celý projekt popisuje. Z každého prodaného balení přípravku Cemio KAMZÍK směřuje jedna koruna do Arkadie. A protože byl prodej produktu v loňském roce úspěšný, předali zástupci Cemia za 1. pololetí 2016 Arkadii 65 tisíc, za druhé pololetí roku nyní již zmíněných 83 tisíc korun.

Arkadie poskytuje lidem se zdravotním postižením v teplickém regionu řadu služeb. Náklady jsou jen zčásti pokryty dotacemi, a proto je spolupráce s firmami i individuálními dárci velmi důležitá. Cemio Switzerland s.r.o. patří mezi ty nejvýznamnější. (joho)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
8
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
4
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
54

Celkem odpovídalo: 66

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: