ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 19. listopadu'18, svátek má Alžběta.

Konec školního roku v Arkadii.

Konec školního roku v Arkadii. 2.7. 18 08:52 Stejně jako ve všech základních a středních školách v celé republice, skončil tento školní rok i v ZŠ a PrŠ Arkadie o.p.s., soukromé škole, která je součástí největšího nestátního poskytovatele služeb lidem se zdravotním postižením v Ústeckém kraji, teplické Arkadie.

V průběhu měsíce června absolvovali žáci posledního ročníku praktické školy nejprve praktické a po týdnu i teoretické závěrečné zkoušky. Nyní se spolu s rodiči rozhodnou, zda si zvolí další vzdělávací cestu, nebo využijí služeb sociálně terapeutické dílny Arkadie, která dokončí jejich přípravu na zaměstnání buď v chráněné dílně, nebo i na volném trhu práce. Jejich mladší spolužáci odejdou na prázdniny, které stráví s rodiči nebo zčásti na pobytových akcích Arkadie, aby se mohli v září vrátit do školních lavic.

„Řada žáků školy by se denně nesetkala se svými spolužáky a nepřipravovala se na život stejně jako ostatní děti,“ říká Karel Klášterka, projektový manažér Arkadie, „kdyby nemohla využívat k cestě do školy mikrobusovou dopravu, kterou provozuje Arkadie spolu s Pohodou z.s. už od roku 1993“. Tuto, ne příliš obvyklou službu by obě neziskovky nemohly provozovat bez podpory větších či menších dárců a sponzorů. Snad nejvýznamnější je v historii tohoto ojedinělého projektu podpora ze sbírky „Pomozte dětem“ Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize. Ve školním roce 2017/2018 putovalo z této sbírky na účet dopravy 315 tisíc korun. Více než 200 tisíci podpořili dopravu také ti, kdo si zakoupili kalendář DOMA 2018 s portréty VIP osobností kulturního života. Už nyní se pro stejný účel připravuje kalendář DOMA 2019. (joho)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Vlaky na Moldavu
30.10'18
Vlaky na Moldavu (828x)
Ohňostroj s hudbou
23.10'18
Ohňostroj s hudbou (769x)
Krampus show v Oseku
7.11'18
Krampus show v Oseku (724x)
Lípa století
25.10'18
Lípa století (672x)
Udělení služebních medailí
23.10'18
Udělení služebních medailí (624x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
39
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
26
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
247

Celkem odpovídalo: 312

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: