ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 24. února'18, svátek má Matěj.

Kroužek REV!VAL opět v pražské Akropoli.

Kroužek REV!VAL opět v pražské Akropoli. 10.11. 17 08:31 Stejně jako v minulých letech se Kroužek REV!VAL z „malé“ Arkadie, spolu se svými věrnými fanoušky z řad rodičů, pedagogů a spolužáků z Valů i z Archy, vypravil na tradiční Festival integrace Slunce 2017 do pražského paláce Akropolis. Vzhledem k včasnému příjezdu jsme měli možnost shlédnout několik milých dopoledních představení a rozšířit si tak svůj kulturní zážitek a obzor o zábavné a inspirativní divadlo. K Festivalu integrace Slunce patří tradičně velmi příjemná atmosféra, nesoucí se v duchu lehkosti, hravosti, sdílení a porozumění.

Kroužek REV!VAL dopolední blok zakončoval, a jak je již o nás známo, vystoupení bylo živé, zběsilé, křiklavé, veselé a v neposlední řadě také hudební. Kromě novějších písní jako Venda, Personal Jesus či Máma, táta, jsme přivezli také jednu čerstvou novinku - cover verzi známé písně Otherside od Red Hot Chili Peppers - "Nejkrásnější bývá šílená". Publikum na píseň zareagovalo skvěle - diváci ocenili spojení básnického textu Jaroslava Seiferta a rockového stylu písně. My jsme si dovolili lehce ji "učesat" a zakomponovali jsme do ní dosud nejvíce jemného rytmického doprovodu ze všech našich dosavadních písní. Dali jsme dětem příležitost stát se hudebníky, nejen zpěváky a nechali jsme je spontánně tvořit. Výsledek byl pro nás samotné překvapivý, neboť děti v písni na nástroje improvizují a píseň přitom nenarušuje žádný nepatřičný rytmus či zvuk. Vše sedí. Děti jsou na sebe napojené, naslouchají si navzájem, takže je to krásně vyvážené. Máme z této písně a jejího úspěchu velikou radost. Vystoupení Kroužku REV!VAL provázel nadšený potlesk a spontánní tanec v prvních řadách. Diváci vydrželi do samého konce a dokonce jsme dvakrát přidávali! Odjížděli jsme pozitivně nabití a už se moc těšíme na jarní část Festivalu integrace Slunce 2018. Mnohým (včetně nás samotných) po našem vystoupení vytrávilo a tak jsme odcházeli z divadla rovnou na oběd. Při zpáteční cestě jsme se museli bezpodmínečně zastavit na benzínové pumpě utratit kapesné!

Děkujeme velmi všem, kteří festival organizují, zejména paní Rydlové za neobyčejnou laskavost a obětavost (na poslední chvíli nám zařídila náhradní termín vystoupení, když jsme se ozvali, že na ten původní z organizačních důvodů nemůžeme přijet) a jejímu manželovi za vždy krásné fotografie z vystoupení. Kroužek REV!VAL měl fotku na letošní titulní straně programu i na plakátech! Dále bychom chtěli moc poděkovat personálu divadla Akropolis, který je vždy vlídný, ochotný a maximálně vstřícný.

Závěrem bych ráda zmínila ještě naše velké DÍKY za cenné kontakty, které nám lidé okolo Festivalu Slunce zprostředkovávají a díky nimž jsme mohli vystoupit v srpnu na folkovém festivalu v Olešnici, už 16. listopadu vystoupíme na Radost festu v Dejvickém divadle v Praze a rýsují se nám další potenciální možnosti vystupování. Jsme moc rádi, že můžeme být opakovaně součástí Festivalu integrace Slunce, a že se můžeme setkávat s milými lidmi, jak těmi, kteří sami na festivalu účinkují, tak těmi, kteří se o nás v rámci festivalu nadstandardně starají. Zuzana Potočková

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Kozí dráha
23.2'18
Kozí dráha (177x)
Namaluj svého anděla. Zná vítěze 6. ročníku
22.2'18
Namaluj svého anděla. Zná vítěze 6. ročníku (128x)
Projevy Klementa Gottwalda
22.2'18
Projevy Klementa Gottwalda (147x)
Bílý týden
22.2'18
Bílý týden (177x)
Deskové hry s úsměvem
21.2'18
Deskové hry s úsměvem (158x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
107
Ne
145

Celkem odpovídalo: 252

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: