ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 15. října'19, svátek má Tereza.

Labským údolím na lodi i na kole

Labským údolím na lodi i na kole 27.9. 19 08:00 Do pestré mozaiky spolupráce firmy Knauf Insulation a Arkadie přibyl další kamínek. Stejně jako v několika minulých letech vyrazili klienti a zaměstnanci Arkadie s několika přáteli z Knaufu na velmi atraktivní výlet do Labského údolí. Kombinace plavby na lodi a projížďky po cyklostezce je velkým lákadlem.

Letošní plavba se od předchozích trochu lišila. Pro dlouhodobý nedostatek vody byla nejprve přesunuta z původního jarního termínu na konec léta. Ani v září ale Labe neumožnilo plavbu z Děčína do saského Bad Schandau a tak nezbylo, než aby dva autobusy dovezly účastníky zájezdu z Teplic až do pohraničního Hřenska. Tady na ně čekala loď Orion, na jejíž palubě při okružní jízdě tou částí řeky, která to hloubkou umožnila, poobědvali. Romantická plavba mezi skalními útvary Labských pískovců, příjemná posádka a chutný oběd překonaly i trochu chladné počasí, takže bylo všem dobře. Po návratu do místa vyplutí a následném vylodění se výprava rozdělila na dvě části, necyklisté se jedním z autobusů vrátili rovnou do Teplic, cyklisty čekala cesta přívozem do německé Schöny a odtud po cyklostezce proti proudu Labe. Po překročení hranice ještě nanuky v romantické restauraci Dolní Grund a pak už do Děčína, naložení kol a cesta autobusem domů.

Zbývá poděkovat Knaufu, jmenovitě ing. Brázdovi, který je duchovním otcem řady aktivit tvořících spolupráci mezi oběma organizacemi, za neobyčejný zážitek. Příští kamínek do mozaiky spolupráce Knaufu a Arkadie bude vsazen již v říjnu tradičním turnajem v kuželkách.
(joho)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 512

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: