ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 19. října'19, svátek má Michaela.

LÁZEŇSKÁ 2019 . . . něco o programu

LÁZEŇSKÁ 2019 . . . něco o programu 29.3. 19 09:20 Těžko s přesností určit, v jakém roce poprvé se jakýsi náš prapradědeček ponořil do teplé vody vyvěrající ze zdejšího pramene, aby zjistil, že je léčivá a od jakého data se tudíž počítají lázeňské sezony v Teplicích. Údajně ta letošní, jejíž zahájení už klepe na dveře, má být 865. A nejstarší lázně v Čechách ji přivítají, jak jinak, nežli tři dny trvajícím muzicírováním. Kompletní program na všech pěti hudebních scénách zveřejní produkce domu kultury až 1. května. Do té doby se natěšené posluchačstvo musí spokojit s ochutnávkou v podobě malého výběru.

Začneme-li od největší scény Na Ptačích schodech, vystoupí zde český písničkář XINDL X, ale také pod názvem BACK TO HOME společně na jednom pódiu teplické rockové legendy: Motorband a Hlahol s hosty Milanem Špalkem a Otou Váňou a spolu s Motorbandem také guru českých rockerů Petr Janda. Nejmladší návštěvníci lázeňských slavností se mohou „proletět“ s energickou kapelou POLETÍME. Vzduch za domem kultury rozvíří ojedinělá bubenická show GROOVE ARMY – ROYAL SQUAD, rytmická smršť perkusionisty Tokhiho a jeho povedené partičky bicistů. A na pódiu „za kulturákem“ se dočkají i věrní příznivci skupiny WOHNOUT či VLTAVY, jedné z nejoriginálnějších českých rockových kapel. Stejnou radost udělají pořadatelé těm, kteří před několika lety při „lázeňské“ protančili kecky při produkci energických BOOGIE BOYS z Polska, letos opět na scéně Na zámku, před ohňostrojem. Zde se však bude 865. lázeňská sezona zahajovat v předstihu, letos už potřetí tak zvanou PARTY BEFORE. V pátek 24. května tu zaswinguje úžasný BIG BAND TEPLICKÉ KONZERVATOŘE a tváře fandů „dixíku“ rozsvítí legendární STEAMBOAT STOMPERS DIXIELAND BAND. Na Náměstí Svobody se opět chystá za davem svých věrných BLUE ROCKET a třeba také STARÁ ŠKOLA JINAK nebo zakladatel legendární teplické skupiny Emise a frontman kapely Natural, PETR KADLČEK, který ve svém TRIU se „na místo činu“ vrátí s dalšími dvěma teplickými rodáky: Jakubem Fojtíkem a Milošem Ničem. Srdce starších posluchačů pookřejí v mušli při pohledu na sesterské duo zpěvaček řeckého původu MARTHU A TENU. A ke společnému zpěvu, neřku-li tanci, je přimějí STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ, kteří zpívají písně staropražské, ale také z 30. a 40. let 20. století a nejpopulárnější hity Karla Hašlera.

Chcete-li znát další jména z bohatého třídenního programu největší městské „open air“ akce v Česku, podívejte se na www.dkteplice.cz nebo si počkejte do 1. května, kdy pořadatelé odtajní absolutně vše, co se Zahájení 865. lázeňské sezony v Teplicích týká.

Eva Pecková Stieberová, dramaturg KDT a produkční DK, manažerka scény Na zámku

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
59
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 513

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: