ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 22. ledna'19, svátek má Slavomír.

Lyžaři Arkadie na Božím Daru.

Lyžaři Arkadie na Božím Daru. 12.3. 18 10:04 Do bílé stopy a na zasněžené svahy v okolí Božího Daru se vydala skupina lyžařů ze speciální soukromé školy teplické Arkadie. 9 kluků a děvčat se zdravotním postižením se pod vedením svých pedagogů týden seznamovalo se základy běžeckého lyžování a tři z nich se zdokonalovalo i v jízdě na lyžích sjezdových.

Sněhu bylo dost, slunce celý týden svítilo, ale studené proudění způsobovalo pokles teplot až na minus 15 až 22 stupňů. To byly podmínky opravdu náročné. Aby mladí lyžaři poznali, že stojí za to tvrdé podmínky překonávat, přijela uprostřed týdne na odpolední besedu zaměstnankyně chráněných dílen Arkadie, Adéla Šavlová, která tuto cestu vykonala před nimi. Na základě úspěšné účasti na Zimních hrách Českého hnutí speciálních olympiád v krkonošské Horní Malé Úpě se nominovala v roce 2013 na Světové hry Hnutí speciálních olympiád do jihokorejského Pchjongčchangu, o čtyři roky později, v roce 2017 si jela pro medaile na stejnou akci pod rakouský Dachstein. Přivezla na Boží Dar spoustu fotografií, medaile i návleky se startovním číslem a také vyprávění o spoustě zážitků, které z pobytu na vrcholových lyžařských akcích má. Tak si kluci a děvčata vedle mnoha dovedností, které během týdne na sněhu získali, odnesli i motivaci pro to, aby se tomuto sportu věnovali více.

Poděkování za skvělou akci patří speciálním pedagogům, kteří se celý týden dětem věnovali, Adélce Šavlové, vítězce ankety Nejúspěšnější sportovec Teplicka 2017 v kategorii Handicap, která přijela děti namotivovat, ochotnému personálu penzionu Zita a v neposlední řadě i městu Teplice, které mládežnický sport v rámci svých dotačních programů podporuje.(joho)
Foto Ivan Růžička

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Pod povrchem
7.01'19
Pod povrchem (912x)
Digitalizace kronik
8.01'19
Digitalizace kronik (845x)
 LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT!
7.01'19
LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT! (796x)
Tříkrálová sbírka v Duchcově
4.01'19
Tříkrálová sbírka v Duchcově (767x)
Pro pamětníky
14.01'19
Pro pamětníky (746x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
34
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
286

Celkem odpovídalo: 365

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: