ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pátek, 14. prosince'18, svátek má Lýdie.

Martinská slavnost aneb den Martinů

Martinská slavnost aneb den Martinů 6.11. 17 11:40 V sobotu 11. listopadu 2017 se v Teplicích na Rooseveltově náměstí uskuteční První slavnost Martinů – Den Martinů. Je určena především nositelům tohoto jména. Každý zaregistrovaný Martin dostane welcomedrink zdarma (děti samozřejmě nealkoholický). Zadarmo také budou moci přijít na večerní koncert litvínovské kapely Coffeebreak v rockovém klubu Knak. Jde o neoficiální pokus o rekord v počtu Martinů.

Na Rooseveltově náměstí bude od 11 hodin pestrý program. Kromě muziky bude oslavence a jejich známé a příbuzné bavit kejklíř Merlin, hlavně pro děti bude pohádka Divadla Krabice Teplice. Nejen Martinové se budou moci projet na bílém koni. Občerstvení i svatomartinské víno zajištěno (jen husu si musíte upéct doma :-))
Rooseveltovo náměstí je podle legendy místem, kde před staletími vepři zemana Kolostůje objevili léčivé prameny. Tuto událost připomíná i reliéf na zdejším domu s restaurací Pramen. Zvěsti praví, že kdysi někdo pasáčka vepřů pojmenoval Prasáček. Je ale trestuhodné, že nemá křestní jméno. A to napravíme odpoledne! Program venku zakončí ohňová show Orbis de Ignis.
Pokus o rekord přišedších Martinů po letech navazuje na akci majitele bývalé hospody „U Martina“ ve Wolkerově ulici, Martina Stehlíka. Dne 11. 11. 1999 během 24 hodin do jeho hospody přišlo 78 Martinů. Překonejme toto číslo a založme novou tradici v Teplicích!
Sledujte událost na FB.

Kontakty na pořadatele:
Martin Stehlík – 720 310 373
Martin Novák – 602 410 495

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
44
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
29
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
274

Celkem odpovídalo: 347

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: