ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 17. listopadu'18, svátek má Mahulena.

Medaile sice bramborová, ale reprezentace vzorná

Medaile sice bramborová, ale reprezentace vzorná 9.11. 18 06:05 V uplynulých dnech proběhlo II. setkání partnerských organizací projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě." financovaného z programu ERASMUS + aktivity Strategická partnerství, uskutečnilo se u polských přátel. Tentokrát se ho za Arkadii, která je českým účastníkem projektu, zúčastnilo šest  zaměstnanců chráněných dílen a uživatelů služby Sociálně-terapeutické dílny z Teplic a Úpořin, spolu se dvěma asistenty.

"Hlavní náplní byla účast na mezinárodních sportovních hrách ve Zlotoryji, kde jsme dopadli lépe než vloni, získali jsme 4. místo z jedenácti zúčastněných týmů ze tří zemí. Všichni účastníci se velmi obětavě zapojili do velmi kvalitně připravených sportovních disciplín a na hřišti podali náramný výkon," říká asistent Jiří Seifrt, jinak vedoucí chráněné dílny Arkadie. K dalšímu programu patřila exkurze do chráněných dílen ZAZ ve Swierzawě, prohlídka podzemního komplexu Riesa v Osowce a návštěva lázní Szczawno Zdrój. Již nyní se připravují další dvě společná setkání v tomto roce, listopadové u partnerů v Gardelegenu a prosincové opět hostí Arkadie v Teplicích v rámci své předvánoční akce Živý Betlém.
Účast Arkadie v tomto projektu, který navazuje na projekty předchozí, trvá už řadu let a má pro přípravu lidí s handicapem na pracovní uplatnění značný význam. Výměna zkušeností zaměstnanců, kteří klienty na pracovní uplatnění připravují, je stejně důležitá jako zvyšování motivace klientů, kterou pozitivně ovlivňuje poznávání života v partnerských organizacích a setkávání se zahraničními partnery.
(kajak)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Vlaky na Moldavu
30.10'18
Vlaky na Moldavu (806x)
Ohňostroj s hudbou
23.10'18
Ohňostroj s hudbou (744x)
Duchové na Duch(C)ově
19.10'18
Duchové na Duch(C)ově (686x)
Krampus show v Oseku
7.11'18
Krampus show v Oseku (666x)
Lípa století
25.10'18
Lípa století (638x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
39
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
26
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
246

Celkem odpovídalo: 311

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: