ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 22. ledna'19, svátek má Slavomír.

Medaile sice bramborová, ale reprezentace vzorná

Medaile sice bramborová, ale reprezentace vzorná 9.11. 18 06:05 V uplynulých dnech proběhlo II. setkání partnerských organizací projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě." financovaného z programu ERASMUS + aktivity Strategická partnerství, uskutečnilo se u polských přátel. Tentokrát se ho za Arkadii, která je českým účastníkem projektu, zúčastnilo šest  zaměstnanců chráněných dílen a uživatelů služby Sociálně-terapeutické dílny z Teplic a Úpořin, spolu se dvěma asistenty.

"Hlavní náplní byla účast na mezinárodních sportovních hrách ve Zlotoryji, kde jsme dopadli lépe než vloni, získali jsme 4. místo z jedenácti zúčastněných týmů ze tří zemí. Všichni účastníci se velmi obětavě zapojili do velmi kvalitně připravených sportovních disciplín a na hřišti podali náramný výkon," říká asistent Jiří Seifrt, jinak vedoucí chráněné dílny Arkadie. K dalšímu programu patřila exkurze do chráněných dílen ZAZ ve Swierzawě, prohlídka podzemního komplexu Riesa v Osowce a návštěva lázní Szczawno Zdrój. Již nyní se připravují další dvě společná setkání v tomto roce, listopadové u partnerů v Gardelegenu a prosincové opět hostí Arkadie v Teplicích v rámci své předvánoční akce Živý Betlém.
Účast Arkadie v tomto projektu, který navazuje na projekty předchozí, trvá už řadu let a má pro přípravu lidí s handicapem na pracovní uplatnění značný význam. Výměna zkušeností zaměstnanců, kteří klienty na pracovní uplatnění připravují, je stejně důležitá jako zvyšování motivace klientů, kterou pozitivně ovlivňuje poznávání života v partnerských organizacích a setkávání se zahraničními partnery.
(kajak)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Pod povrchem
7.01'19
Pod povrchem (948x)
Digitalizace kronik
8.01'19
Digitalizace kronik (879x)
 LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT!
7.01'19
LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT! (818x)
Tříkrálová sbírka v Duchcově
4.01'19
Tříkrálová sbírka v Duchcově (784x)
Pro pamětníky
14.01'19
Pro pamětníky (752x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
34
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
286

Celkem odpovídalo: 365

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: