ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 23. března'19, svátek má Ivona.

Mezinárodní den rodiny oslavila Arkadie u Dubického kostelíka

Mezinárodní den rodiny oslavila Arkadie u Dubického kostelíka 14.5. 18 08:15 Již pojedenácté oslavili příznivci Arkadie Mezinárodní den rodiny, vyhlášený v roce 1994 Organizací spojených národů, setkáním rodin u Dubického kostelíka v Českém středohoří.

Letos se sešlo na vyhlídce do labského údolí 94 účastníků, což patří, vzhledem k účasti v minulých letech, k nadprůměru. Byly tu rodiny žáků školy Arkadie, klientů sociálních služeb, zaměstnanců, ale i příznivců bez přímé vazby na tuto neziskovku. Hlavním a prakticky jediným bodem společného programu byla soutěž o největší příbuzenskou skupinu – velkou rodinu. Tak se sešly rodiny od dvoučlenných až po vítěznou třicetičlennou. Předání pamětních listů na ručním papíru, vyrobených v chráněných dílnách Arkadie, společné foto a úžasný pohled do odkvétajících labských strání. Nic víc a nic míň. Přesto se většina účastníků každoročně vrací. Ti nejzdatnější a nejodvážnější na kolech, někteří vlakem do Radejčína a pěšky, zbytek autem. Nejvzdálenější účastnice přijela až od slovenských hranic. Pro některé rodinné klany se setkání stalo příjemnou příležitostí jak se jednou za rok setkat.

Funkční rodina je pro člověka se zdravotním postižením velmi důležitá. Čím širší je rodinné zázemí, tím snáze se překonávají případné obtíže. Proto se organizátoři této akce rozhodli před jedenácti lety Mezinárodního dne rodiny využít a postupně vznikla hezká tradice.(joho)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
50
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
40
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
318

Celkem odpovídalo: 408

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: