ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 16. září'19, svátek má Ludmila.

Mezinárodní spolupráce Arkadie pokračuje

Mezinárodní spolupráce Arkadie pokračuje 12.6. 19 06:33 Další dvě setkání se uskutečnila v rámci projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě" financovaného z programu ERASMUS+, aktivity Strategická setkání. Partnery teplické Arkadie jsou v tomto projektu německá organizace Lebenshilfe Altmark-West a PCPR Zlotoryja z Polska.

Hlavním cílem prvního setkání byla účast týmu šesti osob se zdravotním znevýhodněním a dvou asistentů na dvanáctém ročníku mezinárodního mistrovství osob se zdravotním postižením v grilování, v polské Swierzawě. „I když jsme nedosáhli na stupně vítězů, pocit z dobře vykonané práce a výsledný pokrm a výzdoba stolu byli excelentní“ pochvaluje si Alena Tonová, jedna z asistentek výpravy, jinak sociální pracovnice Arkadie. V rámci setkání došlo i na exkurze po stávajících i nově budovaných zařízeních podporujících začlenění osob se zdravotním postižením do společnosti ve Zlotoryji a Swierzawě. Své místo v setkání má tradičně i kulturní program, který účastníky zavedl do lázní Swieradow, na hrad Czocha nebo ke kostelu Wang na polské straně Krkonoš.

Dalším mezinárodním projektovým setkáním, v pořadí již sedmým, byla koordinační skupina, která svedla dohromady vedoucí pracovníky projektu i managementu zapojených partnerských organizací. Program zahrnoval kromě vyhodnocení dosavadního průběhu projektu, plnění stanovených cílů, výstupů a naplánování dalšího postupu, také doprovodnou část, kterou se stala celodenní návštěva Postupimi se zámky Sanssouci a Cecilienhof (zde byla v závěru 2.světové války sepsána známá Postupimská dohoda) a dalšími pamětihodnostmi.

Následnou aktivitou projektu bude, kromě tvorby výukových manuálů v každé ze zapojených partnerských organizací, setkání projektového týmu už v září, tentokrát v teplické Arkadii.

(kajak)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
57
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
400

Celkem odpovídalo: 501

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: