ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 26. března'19, svátek má Emanuel.

MIMOŘÁDNÝ KONCERT V TEPLICKÉ RAKETĚ

MIMOŘÁDNÝ KONCERT V TEPLICKÉ RAKETĚ 18.11. 08 12:30 Na sever Čech dorazí "hvězda" tuzemské basové kytary, Richard Scheufler. Koncert "dua" The Scheufler´s se bude konat v Rock Klubu "RAKETA" v Teplicích (Řetenice) tento čtvrtek 20. listopadu. Nejčastějším přívlastkem Richarda Scheuflera je naprostá dokonalost ve hře na basovou kytaru, které se věnuje více než 30 let.

Za dobu své hudební existence získal prestiž i na evropské hudební scéně. Vyjma toho je zdatným sólovým zpěvákem, skladatelem, aranžerem a hudebním producentem. Vedle vlastní tvorby si počíná skvěle i s českou legendou a stálicí Pražský Výběr s římskou dvojkou.

Richard Scheufler na své sólové dráze ve svém zvuku pojí prvky např. funku, popu, rocku, moderního j a z z u, ale i hardcore. Jeho repertoár je tedy velice proměnlivý a rozmanitý. Publikum dokáže zaujmout jak s coverzemi a převratnými skladbami, tak s tituly vlastního repertoáru. Díky své kreativitě skloubené s dokonalým zvládnutím veškerých hracích technik se stává vzorem pro mnohé muzikanty. Ve svém repertoáru sází na vyšperkované a obtížně hrané hudební kreace. Jednotlivým skladbám dokáže doslova vtisknout silnou melodii a jeho prsty "malují" na basových strunách nejrůznější hudební odstíny, po krčku basové kytary kmitají s neuvěřitelnou rychlostí.

Mezi další aktivity hudebního umělce patří kromě vlastní tvorby na sólové dráze (koncertní vystoupení) také intenzivní práce v Uměleckém studiu Shobeox Michaela Kocába, s nimž nyní točí materiál na další CD (ještě není zcela jisté, zda album vyjde pod hlavičkou Michaela Kocába či jako Pražský Výběr II). Kromě toho své "umění" veřejně prezentuje ve velkolepé rockopeře Antigona na téma Sofoklovy antické tragedie. Světovou premiéru v Divadle v Dlouhé ulici měl tento tajemný příběh z hlubin starověku ve dnech 19. až 21. září. Samotné provedení rockové Antigony je stoprocentní z muzikantského i pěveckého aspektu. Výsledkem je emotivní, silně živoucí a vysoce profesionální dílo. ANTIGONA poskytuje jiný kulturní zážitek, postavený na originalitě a propracovanosti v každém detailu. Hlavními znaky tohoto "hudebně dramatického díla" jsou osobnosti tvůrců, protagonistů, propojení rockové skupiny a tělesa vážné hudby. Další informace jsou k dispozici na této webové stránce: www.antigona-rockopera.com.

Daniel Kosík

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Teplická Olympia bude opět nabízet preventivní vyšetření zdarma
7.03'19
Teplická Olympia bude opět nabízet preventivní vyšetření zdarma (1017x)
Čas truchlení
7.03'19
Čas truchlení (970x)
Zuzana Novotná
27.02'19
Zuzana Novotná (946x)
Slavnostní otevření ZIMÁKU
5.03'19
Slavnostní otevření ZIMÁKU (912x)
Ohlédnutí
6.03'19
Ohlédnutí (885x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
51
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
41
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
319

Celkem odpovídalo: 411

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: