ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 20. května'18, svátek má Zbyšek.

Mladí zdravotníci poměřili své dovednosti

Mladí zdravotníci poměřili své dovednosti 15.5. 18 08:11 Schopnost podat první pomoc v situacích ohrožujících život je velmi důležitá dovednost. Občas se zachránci mohou stát i děti, a proto je důležité, aby i ony první pomoc ovládaly. Jak nám někteří zástupci mladší generace ukázali, jsou jejich znalosti na velmi dobré úrovni.

V pátek 11.května a pondělí 14.května se ZŠ Bílá cesta stala dějištěm okresního kola Soutěže mladých zdravotníků. Jak je již zvykem, v teplickém okrese pořádal akci Oblastní spolek ČČK Teplice. Na trase bylo pro soutěžící připraveno 8 stanovišť, na kterých ošetřovali namaskované figuranty, transportovali, vyzkoušeli si testy o záchranných složkách ČR, a dokonce prokázali skvělou orientaci v historii Červeného kříže.
Páteční dopoledne ozdobili dobrými výkony zdravotníci z prvního stupně. Na třetí pozici skončilo družstvo ZŠ Bílá cesta, druhé místo obsadila ZŠ Dubí 2 Tovární. Vítězem se stal tým Místní skupiny Českého červeného kříže Novosedlice Dubí Proboštov(dále jen MS ČČK NDP). O něco starší záchranáři byli k vidění v pondělí dopoledne, kdy nastal čas pro soutěžící z druhého stupně. Zde byl boj o postup do krajského kola mnohem vyrovnanější. Pohár za 3.místo si odvezlo družstvo MS ČČK NDP. O něco lépe si vedli soutěžící že ZŠ Bílá cesta. Nečekaným vítězem byl tým že ZŠ Maršovská.
Soutěž se obešla bez skutečných zranění a bez výrazných potíží. Oběma postupujícím týmům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se uspořádá v červnu opět na ZŠ Bílá cesta.