ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 24. června'18, svátek má Jan.

Mladý záchranář, krajské kolo soutěže o putovní pohár ředitele HZS Ústeckého kraje

Mladý záchranář, krajské kolo soutěže o putovní pohár ředitele HZS Ústeckého kraje 14.6. 18 10:09 V úterý 12. června 2018 se uskutečnilo na vrchu Doubravka v Teplicích krajské kolo pohybově vědomostní soutěže pro děti z 2. stupně základních škol v oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik Mladý záchranář 2018 o putovní pohár ředitele HZS Ústeckého kraje.

Soutěže se zúčastnilo 14 družstev, která se umístila v okresních soutěžích na prvních dvou místech. Disciplíny: Požární prevence, činnost při mimořádné události, všeobecné znalosti, topografie a odhad vzdálenosti, znalosti dopravní tématiky BESIP, znalost obsahu evakuačního zavazadla, vázání uzlů, nahlášení události, první pomoc, manuální zručnost.

Zvítězilo družstvo Základní školy Elišky Krásnohorské z Ústí nad Labem, druzí byli žáci Gymnázia a Střední odborné školy z Klášterce nad Ohří a třetí místo obsadila Základní škola Bílá cesta z Teplic.Soutěž podpořil Ústecký kraj.