ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 19. července'18, svátek má Čeněk.

Mstišov hostil letní ranč Aspíků

Mstišov hostil letní ranč Aspíků 14.8. 13 06:15 Letos již podruhé proběhlo na Teplicku setkání rodin s dětmi s Aspergerovým syndromem, což je jedna z forem autismu, při kterém si rodiče mohou předávat své zkušenosti, postřehy a rady ze života svých dětí. Zároveň jsou tato setkání důležitá i pro samotné děti, při kterých dochází k navazování kontaktů a hlavně vědomí, že se svými zvláštnostmi a odlišnostmi, nejsou na světě samy. Letní ranč - „Aspíků“, jak jim rodiče občas dobrosrdečně říkají, pořádalo občanské sdružení APLA Severní Čechy-Asociace pomáhající lidem s autismem v Ústeckém kraji.

Setkání tentokrát proběhlo po příjemném ochlazení v sobotu 10.8.2013 na Ranchi Saint Anthony v Dubí-Mstišově. Po příchodu na ranč a milém přivítání se všichni seznámili se všemi čtyřnohými kamarády ranče, kteří už na ně čekali a tak mohl odstartovat zajímavý odpolední program, který byl pro děti a jejich rodiče připraven.

Nejdříve bylo zapotřebí pod odborným dohledem vykartáčovat koním srst a vyčistit kopyta. Všechny děti se do tohoto úkolu pustily s vervou a za nějakou dobu již mohly jít pro jezdeckou výstroj.

Koně pak byli vyvedeni do kruhové výcvikové ohrady, kde lidé z ranče všem názorně předvedli praktické ukázky práce s koněm. Děti postupně vcházely do ohrady také a učily se, jak s koněm pracovat.

Nechybělo samotné ježdění na koních, což si děti náramně užívaly. V průběhu celé akce byli přítomni i terapeutičtí psi a tak probíhala přirozená skupinová canisterapie. Největším zážitkem pak byly v samém závěru akce ukázky přirozené komunikace mezi člověkem a koněm.

Během odpoledne položily děti mnoho otázek týkajících se koní i psů, na které majitelka ranče Irena Minaříková a ostatní lidé z ranče trpělivě dětem odpovídali. Všichni z ranče odjížděli plni zážitků a dojmů, a proto patří velký dík všem, kteří se na odpoledni podíleli.

Lenka Doubková

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Rekonstrukce budovy Magistrátu
19.7'18
Rekonstrukce budovy Magistrátu (21x)
Úplná uzavírka ul.Lázeňská
19.7'18
Úplná uzavírka ul.Lázeňská (21x)
Čítárna pod širým nebem
18.7'18
Čítárna pod širým nebem (113x)
Den amerických letců
18.7'18
Den amerických letců (215x)
IC Hrob uzavřeno
18.7'18
IC Hrob uzavřeno (121x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
20
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
11
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
145

Celkem odpovídalo: 176

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: