ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 23. března'19, svátek má Ivona.

Mstišov hostil letní ranč Aspíků

Mstišov hostil letní ranč Aspíků 14.8. 13 06:15 Letos již podruhé proběhlo na Teplicku setkání rodin s dětmi s Aspergerovým syndromem, což je jedna z forem autismu, při kterém si rodiče mohou předávat své zkušenosti, postřehy a rady ze života svých dětí. Zároveň jsou tato setkání důležitá i pro samotné děti, při kterých dochází k navazování kontaktů a hlavně vědomí, že se svými zvláštnostmi a odlišnostmi, nejsou na světě samy. Letní ranč - „Aspíků“, jak jim rodiče občas dobrosrdečně říkají, pořádalo občanské sdružení APLA Severní Čechy-Asociace pomáhající lidem s autismem v Ústeckém kraji.

Setkání tentokrát proběhlo po příjemném ochlazení v sobotu 10.8.2013 na Ranchi Saint Anthony v Dubí-Mstišově. Po příchodu na ranč a milém přivítání se všichni seznámili se všemi čtyřnohými kamarády ranče, kteří už na ně čekali a tak mohl odstartovat zajímavý odpolední program, který byl pro děti a jejich rodiče připraven.

Nejdříve bylo zapotřebí pod odborným dohledem vykartáčovat koním srst a vyčistit kopyta. Všechny děti se do tohoto úkolu pustily s vervou a za nějakou dobu již mohly jít pro jezdeckou výstroj.

Koně pak byli vyvedeni do kruhové výcvikové ohrady, kde lidé z ranče všem názorně předvedli praktické ukázky práce s koněm. Děti postupně vcházely do ohrady také a učily se, jak s koněm pracovat.

Nechybělo samotné ježdění na koních, což si děti náramně užívaly. V průběhu celé akce byli přítomni i terapeutičtí psi a tak probíhala přirozená skupinová canisterapie. Největším zážitkem pak byly v samém závěru akce ukázky přirozené komunikace mezi člověkem a koněm.

Během odpoledne položily děti mnoho otázek týkajících se koní i psů, na které majitelka ranče Irena Minaříková a ostatní lidé z ranče trpělivě dětem odpovídali. Všichni z ranče odjížděli plni zážitků a dojmů, a proto patří velký dík všem, kteří se na odpoledni podíleli.

Lenka Doubková

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
50
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
40
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
318

Celkem odpovídalo: 408

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: