ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

Návrat Arkadie do beskydských Malenovic

Návrat Arkadie do beskydských Malenovic 9.5. 19 06:30 Po dvou letech se do Rajské boudy v Malenovicích vrátili účastníci týdenního rekreačního pobytu Arkadie. Čtyřicet čtyři zaměstnanců chráněných dílen, klientů sociálních služeb, jejich rodinných příslušníků a asistentů se vypravilo do lůna Beskyd, pod Lysou horu, aby si užili Velikonoce a přilehlý týden v příjemném kolektivu uprostřed krásné přírody.

Program týdenního pobytu byl opravdu pestrý. „Ženy začaly hned v neděli zdobením vajec, aby byly připraveny na pondělní hodování, které si mužská část výpravy nemohla nechat ujít,“ říká vedoucí pobytu Mirka Horová, vedoucí ekonomického úseku Arkadie, ale také duchovní matka většiny pobytových akcí této neziskovky. Jak týden pěkně začal, tak i pokračoval. Krásné počasí bylo jako stvořené pro horské túry, ale i pro výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. „Navštívili jsme zříceninu hradu Hukvaldy (rodiště Leoše Janáčka), ZOO v Ostravě, zámek ve Frýdku Místku, Český a Polský Těšín,“ vypočítává Mirka Horová. „Zbylo i dostatek prostoru pro kratší, ale i delší výšlapy, podle možností každého účastníka. Ti nezdatnější zdolali i Lysou horu.“ Vynechat nemohli ani tradiční součást rekreačních pobytů Arkadie, maškarní rej a přebor v bowlingu.

Tak náročnou akci nelze uskutečnit bez podpory četných dárců a spolupracovníků. Poděkování si vedle asistentů z řad zaměstnanců i dobrovolníků bezesporu zaslouží pí Vymětalíková a personál Rajské boudy, sponzoři BZ Cranes, Lesy ČR, ISOLINE-EU a Trio Havel a také již tradičně řidič autobusu Martin Holan, který nás pravidelně doprovází a v tomto náročném týdnu bez jediného volného dne.

(joho)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350

Celkem odpovídalo: 445

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: