ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. června'19, svátek má Leoš.

Největší lanový park v Ústeckém kraji otevírá své brány!

Největší lanový park v Ústeckém kraji otevírá své brány! 29.3. 19 10:17 Lanový park Teplice se těší na své první návštěvníky. Slavnostní otevření proběhne ve čtvrtek 18. dubna 2019 a bude otevřen až do konce října.
Adrenalinový park najdete na střeše nově postaveného Kauflandu v blízkosti fotbalového stadionu Na Stínadlech v Teplicích.
Jedna se o areál pro volnočasové pohybové vyžití veřejnosti a skládá se ze tří celků: Dětská trasa, Rodinná trasa a Lanovka. Ke zdolání překážek není třeba zvláštní fyzické síly a užijete si zábavu i adrenalin.
Dětská trasa je určena dětem a dospělým od 3 let. Děti do 7 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby. Trasu tvoří okruh se 14 domečky na ocelových sloupech. Domečky jsou propojeny visutými lávkami, na kterých jsou instalovány překážky určené k překonávání návštěvníky. Bezpečnost je zde zajištěna použitím ochranných sítí, které zachytí případný pád. Na atrakci je tak možný bezpečný volný pohyb návštěvníků, i těch nejmenších, bez nutnosti jištění. Celková maximální kapacita Dětské trasy je 140 osob.
Druhým celkem Lanového parku Teplice je Rodinná trasa, ta obsahuje 12 překážek, které jsou instalovány mezi ocelové sloupy s přestupními plošinami. Vstup i sestup na Rodinnou trasu je prostřednictvím žebříku. Bezpečnost je zajištěna systémem průběžného samojištění, doplněným na nástupu o zatahovací zachycovač. Tato atrakce je určena dětem a dospělým od 7 let. Děti do 10 let mají vstup povolen pouze s dospělou osobou. Je to náročnější trasa, každý bude vybaven přilbou, úvazkem, který slouží k připojení uživatele k jistícímu setu. Ten se sestává z kladky a krátkého spojovacího lana. Kladka při pohybu návštěvníka na trase pojíždí po ocelovém jistícím laně, které je instalováno průběžně bez přerušení podél celé trasy. Každý návštěvník dostane na místě veškeré informace, nebudou zde chybět proškolení instruktoři.
Poslední částí Lanového parku Teplice je Lanovka, která celek parku uzavírá. Jde o atrakci, která umožňuje zákazníkům prostřednictvím kladky sjezd na napnutém laně mezi sloupy. Trasa celkem obsahuje dva úseky délky přibližně 2 x 34 metrů. Ty jsou rozdělené sloupy, na které zákazník dojíždí a následně se z něj spouští na druhý úsek. Atrakce je určena dětem a dospělým od 12 let. Děti do 15 let mají vstup povolen pouze s dospělým doprovodem. Stejně jako u Rodinné trasy musí mít zákazníci přilbu, úvazek a jistící set. Cena za vstupné bude rozdělena dle okruhů. Bude se pohybovat od 79 Kč podle výběru atrakce.
Součástí Lanového parku Teplice bude i nová kavárna, která bude otevřena během provozu parku, k zakoupení zde bude káva, nealkoholické nápoje, nanuky a další dobroty. V květnu bude ve všední dny otevřeno od 14–19 hodin, o víkendu od 10–20 hodin. V červnu se otevírací doba sportovní novinky v Teplicích prodlouží do 20 hodin a během letních prázdnin tak bude otevřeno každý den od 10–20 hodin. V září bude ve všední dny otevřeno od 14–19 hodin, o víkendu od 10–19 hodin a v říjnu bude otevřeno vždy do 18 hodin.
Pokud chcete zažít dobrodružství a volný čas strávit aktivně, přijďte do nového lanového parku. Lanový park je také otevřen k návštěvě pro všechny mateřské školy, základní školy, ale i například účastníky letních i příměstských táborů.
Veškeré informace o vstupném, ale i o otevírací době a možnosti rezervace v Lanovém parku Teplice naleznete také na www.lanovyparkteplice.cz.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Petra Hůzy Teď a tady
18.6'19
Petra Hůzy Teď a tady (102x)
Cykloběhu za ČR bez drog
18.6'19
Cykloběhu za ČR bez drog (77x)
The Dancing Master
17.6'19
The Dancing Master (167x)
Dva superfighty pro thajboxery z Dubí
17.6'19
Dva superfighty pro thajboxery z Dubí (207x)
Šanovský park opět ožije! 2019
17.6'19
Šanovský park opět ožije! 2019 (193x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
54
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
368

Celkem odpovídalo: 464

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: