ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

Některé herny se k deklaraci připojily, ale neplní ji

Některé herny se k deklaraci připojily, ale neplní ji 29.3. 12 07:19 Většina heren dodržuje dohodu, která od 1. března platí mezi teplickým magistrátem a majiteli heren. Vyplývá to z výsledků kontroly, kterou provedla v březnu Městská policie. Mezi podmínky dohody patří například zákaz světelných reklam, kamerový systém vně i uvnitř každé herny nebo zákaz reklam na podávání alkoholu se slevou. Strážníci zaznamenali problémy s majiteli restaurací, kde jsou umístěny jen dva až tři hrací přístoje, nejde totiž o herny v pravém slova smyslu. K deklaraci se přesto připojili, kamerový systém ale z důvodu finanční náročnosti pořizovat nechtějí.

Magistrát zatím neví, jak se s majiteli těchto provozoven dohodnout. Primátor Jaroslav Kubera nechce ani říct, kdy začne plnit už tolikrát slibované sankce proti těm, kteří deklaraci nepodepsali. Jak postupovat s těmi, kteří podepsali deklaraci, ale nechtějí ji plnit, neví ani tajemník Unie herního průmyslu Andrej Čírtek. Je pochopitelné, že Teplice nechtějí působit při vymáhání deklarace jako zlý a rozhodný muž. Dohoda je totiž právně nevymahatelná a pak, odhadovaný letošní zisk z hazardu v Teplicích spočítalo ministerstvo financí na zhruba 60 milionů korun. S deklarací ale nepřišlo město, jak všude uvádí primátor Kubera, ale Unie herního průmyslu, která si podle svého tajemníka Andreje Čírtka vybírá města, která nechtějí hazard regulovat vyhláškou. Jakub Mráček ze sdružení Pro polis chtěl na včerejší tiskové konferenci primátorovi Kuberovi položit dotaz. Byl ale umlčen s tím, že není novinář, protože ptát se mohou podle Kubery jen novináři. Vzápětí ale začali pokládat dotazy přítomní tepličtí zastupitelé. Ty Jaroslav Kubera neumlčel navzdory tomu, že novinářem z nich není nikdo. (JaB)

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350

Celkem odpovídalo: 445

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: