ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. června'19, svátek má Leoš.

Nevíte jak správně volit v komunálních volbách? Poradíme vám

Nevíte jak správně volit v komunálních volbách? Poradíme vám 5.10. 18 09:30 Systém hlasování v komunálních volbách popisuje zákon č. 491/2001 Sb. viz. zde.

Již tento pátek a sobotu máte šanci ovlivnit to, jakým směrem se budou Teplice ubírat po další 4 roky. Systém hlasování do komunálních voleb je nejsložitější ze všech voleb, které u nás máme.

Přečtěte si náš jednoduchý návod, jak postupovat, aby vaše hlasy nepropadly.

Volby probíhají v pátek 5. října. Do své volební místnosti můžete zamířit od 14 hodin. Přijít volit můžete až do 22 hodin. Pokud to v pátek nestíháte, můžete přijít i další den. V sobotu 6. října budou volební místnosti otevřené od 8 do 14 hodin.

Důležité: Do volební místnosti si s sebou nezapomeňte vzít platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Pokud byste si doma zapomněli hlasovací lístky, volební komise vám po ověření totožnosti vydá náhradní.

Hlasovací lístek vložíte do šedé obálky, kterou vám vydá volební komise. Pozor, nespleťte si to s obálkou pro senátní volby, ta má žlutou barvu!

Pokud obálky popletete, váš hlas bude NEPLATNÝ.

Při hlasování v komunálních volbách máte přesně tolik hlasů, kolik je členů zastupitelstva. V každé obci je to jinak, v Teplicích se volí 27 zastupitelů, máte tedy 27 hlasů.

Máte tři možnosti, jak vybrat komu dáváte svůj hlas:


Volíte jednu stranu

Chcete dát všechny hlasy kandidátům jedné politické strany. V takovém případě označte křížkem velký čtvereček vlevo od názvu vybrané strany.

Nesmíte ale zakřížkovat dvě nebo více stran, to by byl váš hlas opět zcela NEPLANÝ.

Volíte jednotlivé kandidáty

Pokud nechcete volit stranu, ale konkrétní osobnosti, které kandidují za různé strany, zakřížkujte kandidáty napříč stranami. Můžete opět zakřížkovat maximálně tolik kandidátů,

kolik se volí zastupitelů, tj. v Teplicích je to 27 hlasů. Pokud jich zaškrtnete méně, tak část svých hlasů nevyužijete, a v podstatě je zahodíte.

Pokud jich ale zaškrtnete více, bude váš hlas zcela NEPLATNÝ. Dejte si na to pozor, byla by to škoda.

Pokud chcete zvolit jednu stranu, ale nesouhlasíte s konkrétním kandidátem, můžete křížkovat zbývající kandidáty v rámci jedné strany. V takovém případě není nezbytně nutné křížkem označit celou stranu.

Kombinace strany a kandidátů

Tato možnost je asi nejsložitější, jedná se o variantu, kdy zkombinujete křížek pro jednu konkrétní stranu a zároveň zakřížkujete několik kandidátů z jiných stran, než té, kterou jste označili.

Tímto způsobem křížkujte, pokud fandíte jedné konkrétní straně, ale zároveň chcete mít v zastupitelstvu i kandidáta nebo kandidáty, z jiné strany.

Vždycky nezapomeňte zkontrolovat počet kandidátů, které zakřížkujete. Pokud jich zakřížkujete více, než se volí zastupitelů, bude váš hlas opět NEPLATNÝ.

Kdy je tedy hlas neplatný?

Když uděláte při zakřížkování volebního listu chybu, bude váš hlas NEPLATNÝ, na co si tedy musíte dát pozor:

Nežaškrtávejte více než jednu politickou stranu, křížek pro dvě a více stran váš hlas zneplatní.

Nezaškrtávejte více kandidátů, než kolik je volených míst v zastupitelstvu (v Teplicích je to 27). Jen o jeden křížek navíc a váš hlas bude neplatný.

Hlasovací lístek musíte do volební urny vhodit v úřední obálce ŠEDÉ barvy, kterou vám vydá volební komise. Jinak váš hlas nebude platit.

A jaký způsob hlasování bychom vám doporučili?

Po volbách se vždy vytvářejí koalice, které sestavují obecní "vládu". Část zastupitelů tak logicky zůstane v opozici, podobně jako v parlamentu. Nechcete-li, aby strana, kterou podporujete skončila jako pasivní divák, který nebude mít možnost nic ovlivnit, dejte jí maximální možnou podporu. Doporučujeme proto hlasovat pro jednu konkrétní stranu, tj. jeden křížek u názvu vybrané strany. Všechny ostatní způsoby totiž zbytečně oslabí sílu vámi vybrané strany po volbách.

Letošní volby v Teplicích mohou být přelomové. Až dosud, celých 24 let, z komunálních voleb vyšla vítězná jedna strana a jeden primátor, který je zde od "revoluce". Současný primátor pan Jaroslav Kubera udělal pro Teplice hodně, ale už je čas, aby si vedení města vyzkoušel i někdo jiný. Když jsme tu za socialismu měli vládu jedné strany, nebylo to dobře, protože zde chyběla konkurence. Nyní máme něco podobného a podobné jsou i důsledky. Teplice v posledních letech už jenom přešlapují na místě. Je potřeba dát městu nový impulz. Nechceme stávající vedení, protože chceme dynamičtěji se rozvíjející město.

Děkujeme, že k volbám půjdete a budete volit č.8. Děkujeme, že křížek uděláte vedle našeho názvu Pro Zdraví a Sport TEPLICE.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Petra Hůzy Teď a tady
18.6'19
Petra Hůzy Teď a tady (106x)
Cykloběhu za ČR bez drog
18.6'19
Cykloběhu za ČR bez drog (81x)
The Dancing Master
17.6'19
The Dancing Master (169x)
Dva superfighty pro thajboxery z Dubí
17.6'19
Dva superfighty pro thajboxery z Dubí (208x)
Šanovský park opět ožije! 2019
17.6'19
Šanovský park opět ožije! 2019 (194x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
54
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
368

Celkem odpovídalo: 464

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: