ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 18. března'18, svátek má Eduard.

Nová HIV poradna s anonymním testováním v Teplicích

Nová HIV poradna s anonymním testováním v Teplicích 20.4. 17 06:42 Pro oblast severozápadu Čech otevřela Česká společnost AIDS pomoc novou HIV poradnu v Teplicích. Umístěna je v areálu teplické nemocnice a nabízí bezplatné anonymní testování na HIV. Časem se nabídka testů rozšíří i na další pohlavně přenosné nemoci. Poradna zahájila činnost začátkem dubna a bude v provozu každý čtvrtek. Teplice jsou po Praze, Ostravě a Olomouci teprve čtvrtým městem v republice, kde Česká společnost AIDS pomoc provozuje bezplatnou anonymní poradnu s HIV testováním.

Na spuštění čeká také nová pobočka v Českých Budějovicích. „Testy v našich zařízeních probíhají podle standardů, tedy s před-testovým a po-testovým poradenstvím, s odběrem krve a osobním sdělením výsledku po několika málo dnech. Pro zjištění svého HIV statusu jsou tedy potřeba dvě návštěvy poradny. Při první návštěvě je odebrána krev, při další je sdělen výsledek. Telefonicky, e-mailem, ani jiným osobám nelze výsledek testu sdělit,“ uvedl vedoucí teplické poradny a místopředseda České společnosti AIDS pomoc Tomáš Rieger. V odůvodněných případech je poradna schopna nabídnout také tzv. rychlotest na HIV s výsledkem do několika minut, tato služba však může být zpoplatněna.

Předpokládanou spádovou oblastí HIV poradny jsou města Teplice, Ústí nad Labem, Děčín, Litvínov, Bílina, Most a jejich okolí. Odmítnuti však nejsou ani zájemci ze vzdálenějších míst. Provozní doba poradny je každý čtvrtek od 15 do 18 hod. V teplické HIV poradně působí přátelský personál, který je důkladně vyškolen a nemá v oblasti sexuálního chování žádné předsudky. Pracoviště je také tzv. gay-friendly a dokáže zprostředkovat poradenství a služby HIV+ komunitě v regionu. Poradna je provozována ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ústí nad Labem.

Další informace najdete na webech hiv-testovani.cz a zuusti.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 800 980. Ve čtvrtek mezi 15. a 18. hodinou můžete také využít telefonní číslo 607 605 470 a dovoláte se přímo do poradny. (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Odlov divokých prasat
16.3'18
Odlov divokých prasat (113x)
Košťany čeká deratizace
16.3'18
Košťany čeká deratizace (105x)
Ukliďme svět. Ukliďme Česko 2018
15.3'18
Ukliďme svět. Ukliďme Česko 2018 (353x)
Komentovaná prohlídka
14.3'18
Komentovaná prohlídka (259x)
Káva s koučem
14.3'18
Káva s koučem (262x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
107
Ne
150

Celkem odpovídalo: 257

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: