ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 20. května'18, svátek má Zbyšek.

Nová HIV poradna s anonymním testováním v Teplicích

Nová HIV poradna s anonymním testováním v Teplicích 20.4. 17 06:42 Pro oblast severozápadu Čech otevřela Česká společnost AIDS pomoc novou HIV poradnu v Teplicích. Umístěna je v areálu teplické nemocnice a nabízí bezplatné anonymní testování na HIV. Časem se nabídka testů rozšíří i na další pohlavně přenosné nemoci. Poradna zahájila činnost začátkem dubna a bude v provozu každý čtvrtek. Teplice jsou po Praze, Ostravě a Olomouci teprve čtvrtým městem v republice, kde Česká společnost AIDS pomoc provozuje bezplatnou anonymní poradnu s HIV testováním.

Na spuštění čeká také nová pobočka v Českých Budějovicích. „Testy v našich zařízeních probíhají podle standardů, tedy s před-testovým a po-testovým poradenstvím, s odběrem krve a osobním sdělením výsledku po několika málo dnech. Pro zjištění svého HIV statusu jsou tedy potřeba dvě návštěvy poradny. Při první návštěvě je odebrána krev, při další je sdělen výsledek. Telefonicky, e-mailem, ani jiným osobám nelze výsledek testu sdělit,“ uvedl vedoucí teplické poradny a místopředseda České společnosti AIDS pomoc Tomáš Rieger. V odůvodněných případech je poradna schopna nabídnout také tzv. rychlotest na HIV s výsledkem do několika minut, tato služba však může být zpoplatněna.

Předpokládanou spádovou oblastí HIV poradny jsou města Teplice, Ústí nad Labem, Děčín, Litvínov, Bílina, Most a jejich okolí. Odmítnuti však nejsou ani zájemci ze vzdálenějších míst. Provozní doba poradny je každý čtvrtek od 15 do 18 hod. V teplické HIV poradně působí přátelský personál, který je důkladně vyškolen a nemá v oblasti sexuálního chování žádné předsudky. Pracoviště je také tzv. gay-friendly a dokáže zprostředkovat poradenství a služby HIV+ komunitě v regionu. Poradna je provozována ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ústí nad Labem.

Další informace najdete na webech hiv-testovani.cz a zuusti.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 800 980. Ve čtvrtek mezi 15. a 18. hodinou můžete také využít telefonní číslo 607 605 470 a dovoláte se přímo do poradny. (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
8
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
4
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
54

Celkem odpovídalo: 66

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: