ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 24. února'18, svátek má Matěj.

Nový primář chce oddělení stabilizovat

Nový primář chce oddělení stabilizovat 17.3. 17 09:35 Od 1. března 2017 má Chirurgické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., nového primáře. Stal se jím MUDr. Martin Sessek, který zároveň zastupuje ředitele zdravotní péče teplické nemocnice MUDr. Tomáše Hrubého v jeho nepřítomnosti. Dnes již renomovaný lékař pracuje na chirurgickém oddělení Nemocnice Teplice od ukončení studií v roce 2000. Zpočátku zde působil jako sekundární lékař a od roku 2008 jako vedoucí lékař JIP chirurgického oddělení.

Kromě postu primáře chirurgického oddělení zastáváte post zástupce ředitele zdravotní péče. Co vaše práce obnáší?

„Jako lékař pracuji v každodenním provozu chirurgického oddělení, to znamená na části ambulantní, lůžkové i operační péče. Dále pomáhám řediteli nemocnice ve vedení nemocnice, účastním se pravidelných porad a v nepřítomnosti ředitele jej plně zastupují.“

Co byste vyzdvihl na teplickém chirurgickém oddělení?

„Cévní chirurgii. Nabízíme komplexní péči o cévně chirurgické pacienty, vyhledávají nás i pacienti z jiných částí Ústeckého kraje. Provádíme rekonstrukční výkony karotického řečiště, aorty a tepen dolních končetin, až po nejperifernější rekonstrukce, operace křečových žil a dále zakládáme cévní přístupy pro hemodialýzu. Počtem cévních rekonstrukcí se řadíme hned za Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem.“

Máte nějakou metu, kam byste chtěl teplickou chirurgii posunout?

„Mým cílem je vytvořit oddělení, které bude personálně a ekonomicky stabilizované, nabízející kvalitní služby v oblasti břišní, laparoskopické, cévní a traumatologické chirurgii, tak aby nás vyhledávali pacienti nejen z Teplicka, ale i z jiných regionů.“

Chirurgové, stejně jako reprezentanti dalších zdravotnických oborů v teplické nemocnici, již v dohledné době získají moderní pracoviště a s ním i výrazně lepší podmínky pro operativu. Krajská zdravotní tu připravuje výstavbu zcela nového pavilonu pro centrální operační sály a přístavbu nové jednopodlažní budovy k přízemní části pavilonu F, kde vznikne nízkoprahový urgentní příjem.

V současné době mají lékaři v teplické nemocnici k dispozici deset operačních sálů, u čtyř z nich počítá Krajská zdravotní s dalším používáním i po realizaci výstavby nových sálů. Stávající prostory tak budou zachovány pro operační výkony v oblasti očního lékařství, urologické endoskopické operativy, jednodenní gynekologické operativy a akutní porodnické operativy. Zbývající sály budou sloužit k rozvoji jednodenní chirurgie a jejího zázemí.

V nových operačních sálech bude realizováno veškeré současné spektrum operačních výkonů, které jsou v teplické nemocnici prováděny. Operovat se zde budou cévy, klouby, břišní dutiny a provádět laparoskopické zákroky.

Výstavba nového pavilonu pro operační sály bude největší investicí v areálu teplické nemocnice v posledních letech. Vedení Krajské zdravotní, a. s., předpokládá, že investice by měla dosáhnout 180 milionů korun, náklady na výstavbu pavilonu vzejdou z nabídek podaných v otevřeném výběrovém řízení. Zahájení výstavby je naplánováno na letošní rok a hotovo by mělo být do dvou let od uzavření smlouvy o dílo s vítězem tendru.

Článek je převzat z měsíčníku REGIO, poslední vydání v elektronické podobě, najdete zde. (red)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Kozí dráha
23.2'18
Kozí dráha (177x)
Namaluj svého anděla. Zná vítěze 6. ročníku
22.2'18
Namaluj svého anděla. Zná vítěze 6. ročníku (128x)
Projevy Klementa Gottwalda
22.2'18
Projevy Klementa Gottwalda (147x)
Bílý týden
22.2'18
Bílý týden (177x)
Deskové hry s úsměvem
21.2'18
Deskové hry s úsměvem (158x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
107
Ne
145

Celkem odpovídalo: 252

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: