ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 20. května'18, svátek má Zbyšek.

Nový primář chce oddělení stabilizovat

Nový primář chce oddělení stabilizovat 17.3. 17 09:35 Od 1. března 2017 má Chirurgické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., nového primáře. Stal se jím MUDr. Martin Sessek, který zároveň zastupuje ředitele zdravotní péče teplické nemocnice MUDr. Tomáše Hrubého v jeho nepřítomnosti. Dnes již renomovaný lékař pracuje na chirurgickém oddělení Nemocnice Teplice od ukončení studií v roce 2000. Zpočátku zde působil jako sekundární lékař a od roku 2008 jako vedoucí lékař JIP chirurgického oddělení.

Kromě postu primáře chirurgického oddělení zastáváte post zástupce ředitele zdravotní péče. Co vaše práce obnáší?

„Jako lékař pracuji v každodenním provozu chirurgického oddělení, to znamená na části ambulantní, lůžkové i operační péče. Dále pomáhám řediteli nemocnice ve vedení nemocnice, účastním se pravidelných porad a v nepřítomnosti ředitele jej plně zastupují.“

Co byste vyzdvihl na teplickém chirurgickém oddělení?

„Cévní chirurgii. Nabízíme komplexní péči o cévně chirurgické pacienty, vyhledávají nás i pacienti z jiných částí Ústeckého kraje. Provádíme rekonstrukční výkony karotického řečiště, aorty a tepen dolních končetin, až po nejperifernější rekonstrukce, operace křečových žil a dále zakládáme cévní přístupy pro hemodialýzu. Počtem cévních rekonstrukcí se řadíme hned za Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem.“

Máte nějakou metu, kam byste chtěl teplickou chirurgii posunout?

„Mým cílem je vytvořit oddělení, které bude personálně a ekonomicky stabilizované, nabízející kvalitní služby v oblasti břišní, laparoskopické, cévní a traumatologické chirurgii, tak aby nás vyhledávali pacienti nejen z Teplicka, ale i z jiných regionů.“

Chirurgové, stejně jako reprezentanti dalších zdravotnických oborů v teplické nemocnici, již v dohledné době získají moderní pracoviště a s ním i výrazně lepší podmínky pro operativu. Krajská zdravotní tu připravuje výstavbu zcela nového pavilonu pro centrální operační sály a přístavbu nové jednopodlažní budovy k přízemní části pavilonu F, kde vznikne nízkoprahový urgentní příjem.

V současné době mají lékaři v teplické nemocnici k dispozici deset operačních sálů, u čtyř z nich počítá Krajská zdravotní s dalším používáním i po realizaci výstavby nových sálů. Stávající prostory tak budou zachovány pro operační výkony v oblasti očního lékařství, urologické endoskopické operativy, jednodenní gynekologické operativy a akutní porodnické operativy. Zbývající sály budou sloužit k rozvoji jednodenní chirurgie a jejího zázemí.

V nových operačních sálech bude realizováno veškeré současné spektrum operačních výkonů, které jsou v teplické nemocnici prováděny. Operovat se zde budou cévy, klouby, břišní dutiny a provádět laparoskopické zákroky.

Výstavba nového pavilonu pro operační sály bude největší investicí v areálu teplické nemocnice v posledních letech. Vedení Krajské zdravotní, a. s., předpokládá, že investice by měla dosáhnout 180 milionů korun, náklady na výstavbu pavilonu vzejdou z nabídek podaných v otevřeném výběrovém řízení. Zahájení výstavby je naplánováno na letošní rok a hotovo by mělo být do dvou let od uzavření smlouvy o dílo s vítězem tendru.

Článek je převzat z měsíčníku REGIO, poslední vydání v elektronické podobě, najdete zde. (red)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
8
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
4
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
54

Celkem odpovídalo: 66

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: