ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. prosince'18, svátek má Ester.

O Teplicích se bude kvůli hernám mluvit u ombudsmana

O Teplicích se bude kvůli hernám mluvit u ombudsmana 3.2. 12 07:42 Za necelé tři týdny proběhne v sídle veřejného ochránce práv v Brně konference o problémech obcí způsobených velkým množstvím heren. Teplice se díky 128 hernám řadí v přepočtu na obyvatele na republikovou špičku. Pořadatelé konference proto pozvali Jakuba Mráčka z obecně prospěšné společnosti Pro polis Teplice, aby představil, jak se k problému přebujelého hazardu staví teplická radnice.

"Na konferenci pod záštitou ombudsmana představím nově zjištěná fakta o hernách v Teplicích, mluvit budu ale především o tom, co se s problémem dá dělat, když ho město řeší nedostatečně," vysvětluje Mráček. Pořadatelé konference jsou totiž přesvědčeni, že v podobně zoufalé situaci je řada měst. Mráček tedy podle svých slov bude hovořit o místním referendu za regulaci heren, které chce Pro polis Teplice vyvolat.

O podpis návrhu referenda je mezi Tepličany velký zájem. Počet podpisových míst se za pouhý týden rozrostl ze sedmi na 19, podepisuje se již ve všech čtvrtích - v obchodech, ordinacích i hudebním klubu. Aktuální seznam všech podpisových míst je na www.tepliceprotihernam.cz.

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
30
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
275

Celkem odpovídalo: 350

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: