ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 16. února'19, svátek má Ljuba.

PÁNOVÉ, STRČTE SI SVÉ RADY ZA KLOBOUK…

PÁNOVÉ, STRČTE SI SVÉ RADY ZA KLOBOUK…  11.2. 19 07:45 Přijde -li za Vámi Vaše žena s tím, že má v práci či ve vztahu s matkou nebo kamarádkou nějaký problém, co uděláte? Zkusím odhadnout. Pokud jste muž na vyšší úrovni a postřehnete, že kolem vás „proplula“ nějaká slova, která by si asi zasloužila vaši pozornost, zbystříte.

Chvíli posloucháte ženin emocemi naplněný neklidný popis situace, jejích pocitů, strachů atd. A pak přijde Váš čas! Probudí se ve vás hrdina, pradávný chrabrý rytíř. Nasadíte si brnění a jdete do boje, protože vy jste si 100% jistý, že ženě ten problém rozhodně vyřešíte. Něco nefunguje, něco je špatně? Neboj, já to napravím, vyřeším, udělám – jsem přece chlap!
Položíte několik zásadních otázek, shromáždíte potřebné množství informací k dané situaci, srovnáváte si je, zhodnotíte atd. Pak se vám hlava rozjede na plné obrátky, probíhá pečlivá hlasitá analýza všech kroků, které vaše žena může v dané situaci podniknout, aby ji perfektně vyřešila. Když vidíte, že žena zmlkne a konsternovaně na vás zírá, přidáte na intenzitě, chrlíte další a další nápady a jste na sebe extrémně pyšný, jak jste jí pomohl, jaké super rady jste jí dal, co vše úžasného vás napadlo. Překypujete hrdostí a v duchu si bušíte úspěšně do hrudi, jak jste dobrý. Teď vám, pánové, ale bohužel seberu vítr z plachet…

Jak to ale vnímá žena? Sakra, ani mě nenechá domluvit, ještě jsem chtěla říct tohle a tohle a tohle. Ty jo, co ten mi tady radí, vždyť o tom přece vůbec nic neví. Co ho sakra opravňuje k tomu, rozebírat MOU situaci zleva a zprava. Si o sobě asi myslí, že je vševědoucí, ne? Chytrák jeden. No jo, ředitel zeměkoule. Nevěří ve mně. Nevěří, že si s tím dokážu poradit sama. Já přece nejsem žádná chudinka! Co? Mám udělat tohle, no tak to teda ani náhodou, protože…atd. atd.

Co vlastně žena chce? Žena fakt nestojí o žádné vaše rady ani návrhy a nápady. A už vůbec ne o analýzu. Ženy potřebují sdílet, co v daný okamžik cítí v reakci na to, co se jim během dne stalo. Podtrhnu slova v DANÝ OKAMŽIK. Za 10 minut, často i dříve, už totiž pocity mohou být úplně jiné – i proto nemá, pánové, příliš smysl, plýtvat svou energii na vyřešení jejích strastí.
My ženy máme přirozenou tendenci akusticky naše pocity s někým sdílet. Monolog je úplně ideální forma. Věřte mi, že dialog zde není na místě a svými super nápady ženu tak akorát na… štvete a na chvíli se vůči vám (v lepším případě) uzavře, v horším totálně neguje veškeré vaše návrhy a nakonec se třeba může i schýlit k hádce, která má naprosto jednoduchý základ. Různost pohlaví, jejich očekávání a potřeb.

V těchto chvílích vám, pánové, doporučuji ženě věnovat alespoň trochu své pozornosti, vyslechnout ji a minimálně mluvit. Brnění nechte ve skříni, neanalyzujte, nerozebírejte. Všechny své úžasné rady si řekněte raději v duchu a místo toho vaši ženu pohlaďte, přitiskněte či jinak ji ukažte, že ji máte rádi a naprosto „chápete“ její těžkosti, a její emocionální sdílení minimálně komentujte. Úplně postačí pár krátkých vět typu – hmm, máš to fakt těžký. Teda, to bych od ní nečekal. To je tedy síla. Jsi statečná. Jsi opravdu silná žena… Čím neutrálnější a obecnější vaše věty budou, tím více se vyhnete negativní reakci od vaší ženy.

Obě strany tím jen získáte. Nevěříte mi? Tak to párkrát vyzkoušejte a uvidíte.

Více informací naleznete na stránkách.

další články k zamyšlení si můžete přečíst na facebooku.

Mg. Irena Houdková - VÁŠ CUKR I BIČ NA CESTĚ K CÍLI !

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Krušnohorská třicítka 2019
15.2'19
Krušnohorská třicítka 2019 (125x)
Historie spodního prádla
15.2'19
Historie spodního prádla (267x)
Poraďte se s advokátem
15.2'19
Poraďte se s advokátem (91x)
Saunové ceremoniály
14.2'19
Saunové ceremoniály (588x)
Maškarní bál v Jeníkově
14.2'19
Maškarní bál v Jeníkově (165x)
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Lázeňská sezóna 2019
5.02'19
Lázeňská sezóna 2019 (885x)
Na bramboře kolem světa
16.01'19
Na bramboře kolem světa (882x)
Opravit, nebo vyhodit?
17.01'19
Opravit, nebo vyhodit? (864x)
Tepličtí podnikatelé spojili síly
24.01'19
Tepličtí podnikatelé spojili síly (813x)
Plánovaná výluka Českých drah
18.01'19
Plánovaná výluka Českých drah (775x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
47
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
35
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
298

Celkem odpovídalo: 380

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: