ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

Parkourové hřiště v Teplicích

Parkourové hřiště v Teplicích 3.10. 18 08:36 Dnes 3. října 2018 bylo slavnostně otevřeno Parkourové hřiště a to v ulici Koperníkova, Teplice.

Parkour je nesoutěžní disciplína francouzského původu, jejímž cílem je dokonalost a plynulost pohybu v přirozeném prostředí. Jedná se o mladý, svobodný sport, který může trénovat každý kdykoli a kdekoli. Parkourové hřiště má simulovat běžné překážky především městského prostředí – zábradlí, zdi a zídky – a umožnit nácvik jejich překonávání a především pohyb na nich.

Hřiště je vytvořeno ze stavebnicového systému. Obsahuje stěnové a trubkové prvky, které jsou vzájemně kombinovány. Z bezpečnostních důvodů je hřiště vybaveno tlumicí odraznou a dopadovou plochou, která musí umožnit nejen odraz při překonávání překážek, ale současně zabránit i zranění při pádu. Hřiště je určeno hlavně aktivním parkouristům různé dovednostní úrovně. Využívat jej ale může každý, kdo má chuť si tento sport vyzkoušet. Dodavatelem hřiště včetně stavebních prací je společnost Vodohospodářské stavby, spol. s r. o., Teplice a město na investiční akci vynaložilo částku 1 900 000 Kč. (město Teplice)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350

Celkem odpovídalo: 445

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: