ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

Pocta Pravřídlu

Pocta Pravřídlu 5.12. 18 10:23 V úterý 4. prosince 2018 bylo v lázeňském domě Beethoven v Teplicích slavnostně otevřeno THERMALIUM, jako pocta léčivým pramenům, jejichž Pravřídlo vyvěrá z hloubky 51 metrů. Jeho jedinečná termální voda s bohatým obsahem minerálů a příměsí radonu dosahuje unikátních léčebných výsledků. Teplické léčivé prameny byly podle zápisu v Kronice České Václava Hájka z Libočan objeveny pasáčkem vepřů v roce 762 a patří tak k nejstarším lázním ve střední i východní Evropě.

Tuto výjimečnost dále rozvíjí vedení společnosti Teplice Lázně v Čechách, které přistoupilo k velkolepé přestavbě největšího z lázeňských domů s názvem Beethoven (světoznámý hudební skladatel se tu léčil v letech 1811 a 1812). Architektem projektu THERMALIA je známý teplický architekt Petr Sedláček: „Therma v nerezové vaně, pilíře ve vodě, kamenný obklad, bílé stěny, přísně neutrální barvy. Vše je podřízeno léčivému živlu. Vodní plocha ovládá celý sál. Denní světlo proniká do lázně pouze několika kulatými otvory ve stropě… voda svítí zevnitř!“. Pacientům i Tepličanům nově slouží 450 čtverečních metrů plochy léčivého Pravřídla s teplotou vody 35 stupňů Celsia, k dispozici je dále bazén s teplotou vody 29 stupňů Celsia, 101 masážních a rehabilitačních prvků, koupele, masáže, Kneippův chodník, solná jeskyně, čtyři sauny a nespočet lehátek vybízejících k spočinutí. Všechny prvky na sebe logicky navazují a slouží k léčbě i relaxaci. Po více než 400 letech došlo také k obnovení původního chrliče teplických pramenů v podobě lvice.

Slavnostního uvedení do provozu se zúčastnila řada hostů, především z partnerských dodavatelských organizací, vedení města i Ústeckého kraje, kteří nad hotovým dílem žasli. A právem, protože minimálně v České republice nemá obdoby. Stavba THERMALIA trvala 13 měsíců a kromě vnitřních historických i moderních prostor nabízí také venkovní terasu, odkud je krásný výhled na střechy lázeňských domů a kostelů včetně sv. Jana Křtitele, kterého má město Teplice ve znaku.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350

Celkem odpovídalo: 445

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: