ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 25. dubna'19, svátek má Marek.

Přednáška PhDr. J. Rokoského Teplice 1948-68

Přednáška PhDr. J. Rokoského Teplice 1948-68 6.11. 18 12:06 Ve středu 7. listopadu 2018 se od 17 hodin uskuteční přednáška historika PhDr. J. Rokoského Teplice 1948-68 a to v místnosti pro návštěvníky teplického zámku.

teplického zámku.

PhDr. J. Rokoský patří k našim předním historikům, kteří se věnují výzkumu protikomunistického odboje a odporu. Je pracovníkem Ústavu pro studium totalitních režimů v Praze a přednáší novodobé dějiny na Filozofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
Naši předci byli vystaveni těžkým dějinným zkouškám. Po únoru 1948 si počínala KSČ rázně a bez skrupulí. Likvidovala skutečné i domnělé protivníky. Vytvořila si vlastní pravidla, metody a instituce, které většinou nedbaly na zákonnost. Perzekuce a zvůle měla různé podoby, lidem se žilo těžce, život za mřížemi byl obzvláště tvrdý.
Vývoj a krizové otřesy režimu sebou přinášely četná úskalí, „zlatá šedesátá léta“ s pokusem o reformy v příznivějším společenském ovzduší znamenaly naději, rázně ukončenou okupací Československa. Dvacetiletí mezi dvěma osmičkami nenávratně poznamenalo i životy obyvatel Teplic a okolí. O lecčems se nemluvilo, leccos bylo překrouceno, nebo mělo zůstat zapomenuto. (muzeum - teplice)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
41
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
336

Celkem odpovídalo: 430

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: