ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 15. října'19, svátek má Tereza.

Přijďte na 5 min do mé kanceláře

Přijďte na 5 min do mé kanceláře 16.9. 19 07:31 Chcete-li u svých podřízených či kolegů vyvolat infarktové stavy, obdobné věty budou zaručeně efektivní. Jde o přirozenou reakci našeho mozku, který je ztracen.

Nemá nad danou situací vůbec kontrolu. Neví, co se bude dít, co mu chcete. Začne se tedy automaticky chovat, jako by dotyčnému šlo o život. Nastaví maximální pohotovostní režim. Obdobně reaguje vždy, když nemá vliv na to, co má přijít, a sice na fyzické i psychické úrovni.
Tělo se připraví k reakci utéct, ztuhnout nebo zaútočit. Krev je poslána do svalů, které se napnou, dojde k zvýšení tepu, protože srdce musí sakra makat, aby rychle nahnalo krev správným směrem, začnou se potit ruce, svírat žaludek, vyschne v krku, dýchání probíhá v horní části hrudníku, zrychleně a pouze povrchně atd.
Co se týče psychiky – člověk se cítí v ohrožení, zavalí ho pocity strachu, nebo vzteku, napadají ho šílené scénáře, co asi mu chcete v té kanceláři říct, když jste mu to nemohl/a říci rovnou a před všemi. Co pokazil? Byla v posledním projektu nějaká nesrovnalost? Nebyl výsledek moc dobrý? Nepracoval tak, jak se od něj očekávalo? Nemá dost přesčasů? Bude se propouštět?
Pokud jsme v permanentním stresu, brzy pocítíme neblahé účinky kortizolu – zvýšený krevní tlak, sklon k agresi, pokles libida, empatie, nesoustředěnost, podrážděnost. Kortizol razantním způsobem ovlivňuje i náš imunitní systém.
Ať už jde o porady, důležitý rozhovor doma i v práci – vždy svůj protějšek informujte o tom, co přijde, jaké téma s ním chcete řešit a proč. Je to férové i vůči druhé straně, která si dané téma může alespoň trochu promyslet. Každopádně jeho mozek tím podstatně uklidníte.

Více informací naleznete na stránkách.

další články k zamyšlení si můžete přečíst na facebooku.

Mg. Irena Houdková - VÁŠ CUKR I BIČ NA CESTĚ K CÍLI !

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 512

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: