ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. prosince'18, svátek má Ester.

Pro polis: Se zločinem se domlouvat nedá

Pro polis: Se zločinem se domlouvat nedá 5.1. 12 07:20 V reakci na zprávu teplického magistrátu Teplice dávají přednost dohodě před represí, kterou jsme v našem internetovém zpravodajství zveřejnili v pondělí 2. ledna, připravila obecně prospěšná společnost Pro polis, která usiluje o regulaci hazardu v lázeňském městě, otevřený dopis určený Radě města Teplice. Jeho znění přinášíme na následujících řádkách.Rada města Teplice
Magistrát města Teplice
Náměstí Svobody 2
415 01 Teplice

V Teplicích, 3. ledna 2012

Vážený pane primátore, vážení členové Rady města Teplice,

reaguji na prohlášení vedení města uveřejněné v pondělí 2. ledna 2012 v Teplickém deníku a na serveru iTeplice.cz. Titulky obou článků znějí "Teplice dávají přednost dohodě před represí".

V první řadě vyslovuji upřímné poděkování, a to jednak za ochotu věc vůbec začít řešit, jednak za zveřejnění textu Deklarace chování provozovatelů heren (dovolím si tento zkrácený název), k němuž jsem pana primátora vyzýval e-mailem z 18. 12. 2011. Zároveň je ale třeba říct, že Deklarace v předložené podobě je na problémy spojené s hernami reakcí nedostatečnou.

Předmětem Deklarace je totiž především úprava vnější vizuální stránky heren (první až třetí bod). Jakkoli je to faktor výrazný a jeho regulace pro vzhled města je bezpochyby důležitá, samotné jádro problému neřeší. Jak mohou potvrdit obyvatelé mnoha teplických ulic (např. U Nádraží, Masarykova ad.), z nichž někteří již v minulosti sami sepsali petici za regulaci heren, skutečným problémem je přítomnost heren jako taková.

Jejich zkušenost přináší podezření, že některé herny slouží jako distribuční místo drog anebo jako nástroj praní špinavých peněz. Tomu nezabrání ani další závazek obsažený v Deklaraci, totiž že po půlnoci bude obsluha herny provádět kontrolu svých klientů. Tím méně, že Deklarace neobsahuje žádnou míru sankcí, pokud by toto prohlášení provozovatel herny porušoval.

Shodneme se na tom, že dohodě je třeba dávat přednost před represí. Platí to ovšem mimo zločin a distribuce drog či praní špinavých peněz zločinem je. Deklarace se v tomto světle proto spíš jeví jako pokus sympatický, nicméně na řešení problému pokus neúčinný. Skutečným řešením stejně jako v řadě jiných měst bude buď omezení provozní doby či úplné zrušení heren v konkrétních lokalitách či plošně na území celého města.

Věřím, že tyto argumenty uvážíte. Abychom mohli do této diskuze zahrnout i postoj Tepličanů, obrátíme se na ně v následujících dnech s návrhem místního referenda.

S úctou

Ing. Jakub Mráček, Pro polis Teplice, o.p.s.
www.pro-polis.cz/referendum

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
30
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
275

Celkem odpovídalo: 350

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: