ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

Pro polis chystá Týden proti hernám

Pro polis chystá Týden proti hernám 23.3. 12 07:27 Asi dva tisíce lidí již podepsalo návrh referenda za omezení heren v Teplicích, tedy zhruba polovina potřebného počtu. Na příští týden obecně prospěšná společnost Pro polis Teplice chystá sérii tří akcí, od kterých si mj. slibuje, že se o problému bujícího hazardu a možnostech jeho řešení Tepličané dozví víc.

Na úterní večer organizátoři připravili diskuzi ma téma "Jsou dosavadní kroky radnice dostatečným řešením problémů s hernami?", na níž svou účast potvrdil mluvčí Unie herního průmyslu ČR. Občané si tak budou moct postavit vlasní názor na základě postojů obou stran. Debata začíná v úterý 27. 3. v 18:00 v aule Gymnázia Teplice.

Na odpoledne středy 28. 3. je připraven sběr podpisů pod návrh referenda na Benešově náměstí. Návrh může podpořit každý Tepličan starší osmnácti let.

V pátek 30. 3. Pro polis zve i na zasedání zastupitelstva, které začíná ve 14:00 na radnici na náměstí Svobody. "Problém heren stále není vyřešen, přestože hazardní lobby spolu s radnicí tvrdí opak," říká Jakub Mráček z Pro polis. Podle něj je proto důležité, aby se o řešení mluvilo i na zastupitelstvu.

Podpisy pod návrh referenda Pro polis sbírá do konce května, informace o iniciativě najdete na www.tepliceprotihernam.cz. (red)

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350

Celkem odpovídalo: 445

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: