ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pátek, 18. ledna'19, svátek má Vladislav.

PROJEKT SEPTIMÁNŮ: PRŮMYSL V MÉM OKOLÍ

PROJEKT SEPTIMÁNŮ: PRŮMYSL V MÉM OKOLÍ 12.12. 18 09:33 Septima je poslední třídou, kdy se na Biskupském gymnáziu Bohosudov povinně vyučuje chemie. Septimáni jsou tedy žáci, kteří ovládají nejen základní chemické zákony, rovnice, poučky, vzorce, diagramy, grafy, ale hlavně umí s těmito informacemi pracovat, propojovat je, aplikovat. Dovednosti jako propojování znalostí z různých předmětů a jejich aplikace jsou totiž základy gramotností, které žáci potřebují hlavně pro jejich práci a orientaci v dalším profesním i osobním životě – a toto se nedá vyčíst z učebnic, toto se musí prožít a zažít.

Proto každoročně probíhá v septimě projekt „Průmysl v mém okolí“. Žáci si vyberou továrnu, či výrobní podnik, kde se při produkci výrobku pracuje s chemickými látkami, probíhá nějaká chemická reakce. Sami si domluví v takovém podniku exkurzi a zpracují ji pro ostatní do prezentace coby průvodce továrnou: seznámí je s historií a strukturou podniku, výrobními postupy, s vlastnostmi a použitím výrobků, ekologií výroby, s úspěšností podniku na trhu. Pokud jim to v podniku dovolí, žáci nafotí i natočí zajímavé materiály, přinesou na ukázku výrobky.

Každoročně se při zadávání tohoto projektu setkávám s „mrmláním“ žáků, jak je to složité a těžké a co jsem si to zase vymyslela a že je nikam nepustí…, ale každoročně jsou pak výstupem projektu krásné a zajímavé prezentace a nadšení žáci, kteří se měli možnost podívat tam, kam ne každý zavítá a proniknout do tajů zajímavé výroby skla, skelné vaty, piva, porcelánu, čokolády, pečiva, šroubů nebo kosmetiky. A to za trochu námahy stojí, nemyslíte?

Letos se prezentace studentům povedly přímo nadstandardně a jsem moc ráda, že se povedla i součinnost s vybranými podniky (Knauf Krupka, Porcelán Dubí, Rudolfova huť Dubí, Pivovar Monopol, Mýdlárna Teplice, Czech Aerosol Velvěty, MANA čokoládovna, AGC, Pecud a další), které exkurzující studenty proškolili v bezpečnosti práce a věnovali se jim. Vzniklo tak nádherné propojení teorie s praxí, které pomohlo studentům se více orientovat na trhu práce a také ukázalo, jak pestrá je průmyslová nabídka našeho okolí.

Mgr. Věra Pavlátová, zástupce ředitele

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Opravit, nebo vyhodit?
17.1'19
Opravit, nebo vyhodit? (89x)
Na bramboře kolem světa
16.1'19
Na bramboře kolem světa (205x)
Maškarní ko(s)mický karneval
15.1'19
Maškarní ko(s)mický karneval (191x)
Pro pamětníky
14.1'19
Pro pamětníky (557x)
Velká swingová show míří do Teplic
14.1'19
Velká swingová show míří do Teplic (395x)
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Vánoční mše v Hrobu
21.12'18
Vánoční mše v Hrobu (844x)
PF Agentura IS
21.12'18
PF Agentura IS (819x)
Teplice mají schválený rozpočet
18.12'18
Teplice mají schválený rozpočet (772x)
Pod povrchem
7.01'19
Pod povrchem (757x)
Betlémské světlo v Háji
21.12'18
Betlémské světlo v Háji (731x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
34
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
285

Celkem odpovídalo: 364

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: