ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 23. března'19, svátek má Ivona.

Projektová schůzka CESME na Gymnáziu Teplice

Projektová schůzka CESME na Gymnáziu Teplice 17.5. 18 12:50 Od 22. do 28. dubna se v České republice konala čtvrtá a poslední setkání k projektu CESME – „Consumption and Energy Sources in Modern Education“ programu ERASMUS+ financovaného z Evropské unie. Jako každou schůzku se sešli studenti a učitelé z polského Mikołówa, norského města Nore, finského Rovaniemi a Gymnázia Teplice. Zahraničních účastníků bylo tentokrát 44 a českých 25.

Během prvního dne se všichni seznámili, prošli si Teplice i gymnázium, kde mohli obdivovat místní, v republice neobvyklý, biopark, navštívili čerstvě zrekonstruovanou Beuronskou kapli a samozřejmě pracovali na shrnutí svých projektů o produkci a spotřebě elektrické energie v Evropě, na které během minulých schůzek střádali informace. Prostřednictvím prezentace je pak studentům gymnázia předali. Jejich skvěle odvedená práce nezůstala bez odměny a druhý den se už kochali přesunutým kostelem v Mostě nebo shlíželi z nejvyšší budovy v Česku patřící ledvické elektrárně.
Ve středu opustili severní Čechy opačným směrem na jih, kde na ně čekala prohlídka v infocentru jaderné elektrárny v Temelíně spojená s návštěvou cvičného simulátoru řízení provozu jaderného reaktoru. Ještě ten večer dorazili do perly jižních Čech, Českého Krumlova. Ten si i se zámkem stihli během středečního večera a čtvrtečního rána prohlédnout. Odpoledne pak vyrazili zpátky do Prahy, kde v pátek zavítali do Národního technického muzea a na Pražský hrad. V sobotu opustili Českou republiku a vydali se do svých domovů.

Hana Šejblová, Martin Najman a Michal Miletín

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
50
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
40
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
318

Celkem odpovídalo: 408

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: