ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 25. dubna'19, svátek má Marek.

Projektové dny MESI 4.0.

Projektové dny MESI 4.0. 9.4. 19 07:33 Ve dnech 24. března 2019 až 30. března 2019 se konalo v německém Bremerhavenu setkání žáků a učitelů k projektu MESI 4.0 – „Modern Education in Science for Industry 4.0“ (Moderní vzdělávání ve vědě pro průmysl 4.0). Jedná se o dvouletý mezinárodní projekt v rámci programu ERASMUS+ klíčová aktivita KA 2, jehož obsahem je STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) v vzdělávání.
Účastnilo se ho 12 žáků ze septim a 4 učitelé z našeho Gymnázia Teplice, které je koordinátorskou institucí celého projektu, 8 žáků a 2 učitelé ze školy La Salle-Buen Consejo, Puerto Real ve Španělsku, 10 žáků a 2 učitelé ze školy Siauliai Didzdvario Gymnasium v Litvě a 19 žáků a 6 učitelů z pořadatelské školy SZ Geschwister Scholl, Bremerhaven v Německu.
Při projektové schůzce jsme se seznámili s průmyslem 4.0 zaměřeným na výrobu, stavbu a fungování větrných elektráren. První den jsme byli rozděleni na základě Beaufortovy škály větru do skupinek, ve kterých jsme pracovali po zbytek týdne. Prezentovali jsme o svých školách, městech i zemích a poté jsme se vydali na "Tour de Wind". Navštívili jsem přístav Cuxhaven i  Bremerhaven, kde jsme viděli vykládku obřích komponentů větrných elektráren, nákladní lodě převážející nová auta do celého světa i kontejnerové překladiště s jeřáby. Vše bylo doplněno odborným výkladem našeho průvodce. 
Druhý den nás čekal ranní trénink basketballu s profesionálním trenérem a odpoledne jsme vyrazili do Klimahausu. Prohlídka byla rozdělena do dvou částí. V první jsme navštívili „World future lab“, kde jsme pomocí ekologických znalostí zachraňovali svět. Druhá část „The Journey“ byla cesta kolem světa po 8° východní délky, která napodobovala klimatické podmínky v různých státech.
Ve středu jsme zjišťovali ekologickou stopu při svém současném životním stylu. Poté jsme postavili vlastní větrnou elektrárnu a měřili její výkon při různých podmínkách. Večer nás uchvátil moderní balet v Stadttheater Bremerhaven.
Ve čtvrtek jsme navštívili výzkumný ústav BIMAQ na univerzitě v Brémách, kde jsme se seznámili s vědeckým programem pro optimalizaci větrné energetiky např. výzkum procesu proudění, termografické měření pro vizualizaci průtoku na rotorových lopatkách větrných turbín.
Poslední den jsme se rozloučili prezentacemi ve skupinách o jednotlivých aktivitách v rámci projektového týdne a večerní hrou bowlingu.
Celý týden jsem si moc užili a doufáme, že se znovu setkáme s našimi novými kamarády.
Lucie Černá a Markéta Klepáčová

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
41
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
336

Celkem odpovídalo: 430

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: