ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 15. října'19, svátek má Tereza.

Projektové dny Mundani 2019

Projektové dny Mundani 2019 16.5. 19 12:42 Od března do května 2019 se uskutečnilo deset projektových dní v rámci česko-německého projektu Mundani, který je financovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Cílem projektu Mundani je přeshraniční zprostředkování informací a znalostí na ekologická i společenskovědní témata mezi žáky z obou zemí.

Projektové dny se konaly jak na Gymnáziu Teplice v renovované Beuronské kapli a jejích vedlejších místnostech, tak v zrekonstruované vstupní budově bývalého Vnějšího hřbitova sv. Matouše v Drážďanech, která byla vybavena seminárními místnostmi.
Projektoví partneři - Umweltzentrum Dresden a Gymnázium Teplice - pro žáky společně připravili a realizovali dvoudenní workshopy na různá témata. Workshopu se vždy zúčastnila jedna česká a jedna saská třída, které se ještě rozdělily. Jedna polovina jela autobusem do sousední země a druhá polovina zůstala ve své lokalitě. Druhý den se obě poloviny tříd prostřídaly, takže všichni školáci prožili jeden den v Čechách a jeden den v Sasku. Všechny aktivity proběhly dvoujazyčně. 
Ve dnech 18. a 19. března 2019 se realizovalo téma „Životní prostředí – Voda“ pro žáky 2.A z Gymnázia Teplice a z německé školy Oberschule Pieschen. Na 21. a 22. března 2019 bylo připraveno téma „Mír – Útěk a vyhnání“ pro žáky 5.D z Gymnázia Teplice a ze školy Vitzthum-Gymnasium v Drážďanech. Dne 25. a 26. března 2019 se konalo téma „Životní prostředí – Voda“ pro žáky 5.C z Gymnázia Teplice a  ze školy Pestalozzi- Gymnazium v Drážďanech. 3. a 4. dubna 2019 byla akce na téma „Mír – Občanské války“ pro žáky 6.B z Gymnázia Teplice a školy Schiller Gymnasium v Pirně. Ve dnech 6. a 7. května 2019 bylo téma „Spravedlnost – Férový obchod“ pro žáky 5.F z Gymnázia Teplice a ze školy Glückauf-Gymnasium, Dippoldiswalde.

Nedílnou součástí všech projektových dní byly též seznamovací a jazykové aktivity.  Do akce se zapojili kromě realizátorů a účastníků také další studenti z Gymnázia Teplice, kteří učitelům pomáhali s organizací projektových dní.

Mgr. Ilona Kuboňová

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 512

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: