ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 24. ledna'19, svátek má Milena.

První jarní den se opět vydařil

První jarní den se opět vydařil 29.3. 18 06:52 Uběhl rok a opět se turisté sešli 24. 3. 2018 na tradiční vycházce do přírody, a to na každoročním výšlapu na Milešovku, nejvyšší horu Českého středohoří do výšky 837 metrů nad mořem. Oficiálně je již veden jako 37. ročník, ale původní členové, turisté TJ Lokomotiva Teplice, zdolávali tento kopeček již zdaleka dříve.

Zúčastnilo se celkem 84 osob, které byly o konání akce informovány osobně členy oddílu turistiky, letáky, internetem, denním tiskem, rozhlasem, ale i periodickými tisky včetně těmi z okolních obcí. Snad se sluší jmenovat alespoň namátkově některé významnější, mezi nimiž byl nejrozšířenější Teplický Deník, Zpravodajství i Teplice, Rádio BLANÍK a další.

Počasí byl pro turistiku přímo ideální, pouze na vrcholu zůstalo po mrazech pár kluzkých míst, což však 95 % účastníků neodradilo od výstupu až na vrcholek. Kladem byl otevřený výstup na rozhlednu a hvězdárnu, doplněný krátkými přednáškami profesionálních hvězdářů. Radost udělala i chuť dětí oddílu, z nichž vystoupalo až na rozhlednu více než 90 %.
Pěkný výhled do okolí z Milešovky na všechny strany na sluncem osvětlené teplické údolí a celé Krušné hory byla odměnou za namáhavý pochod. Důkazem pak bylo pořízení nádherných fotek na památku i na pochlubení.

Trasy byly již klasicky zvoleny od 12 do 50 km. Na 50 km se bohužel přihlásil a vyrazil pouze jeden odvážný turista z Teplice a potvrdil přesvědčení organizátorů v dalším ročníku už s touto nejdelší trasou nepočítat. Na 36 km vyrazili dvě a na 26 km pouze čtyři osoby. Mezi těmi, kteří absolvovali 12 a 18 km nechyběl ani, letos již 90tiletý, Zbyněk Chabada z Krupky. Nutno je dodat, že na start nejkratších tras byli turisté vyvezeni autobusy do Žalan a Kostomlat, kdežto všichni ostatní na delší trasy vyrazili přímo z Teplic, kde pro ně byl vlastně pochod zahájen.

Všichni, kteří výlet poctivě odchodili, byli spokojeni. Někteří se spolu blíže seznámili, většina si pořídila množství fotografií na památku, všichni se dobře pobavili, a hlavně udělali hodně pro své vlastní tělo, což není vůbec zanedbatelné.

Organizátoři akce jsou zase vděční Obecnímu úřadu Bořislav, jejich radě v čele se starostou Alešem Navarou a správcem klubu OÚ Bořislav pana Kabourka, kteří již třetí turisty rok vzali pod svá ochranná křídla a umožnila tak důstojné ukončení výletu a cíl jejich putování v prostorách svého klubu. Hrdi jsou za to především pro propagaci obce Bořislav a města Teplice samotnými účastníky, kterým také byli poskytnuty reklamní materiály a mapy. Zdůraznit je to zapotřebí také proto, že došlo k dalšímu úbytí restauračních zařízení v okolí. Například v Milešově, kde turisté měli své kontrolní stanoviště po celá léta v hospodě U mušketýra. Obdobně zmizela taková možnost i v Žalanech, kde byla zavřena restaurace U kapličky, a i jiné po trasách pochodů. Bohudíky se znovu zprovoznila restaurace přímo na Milešovce. Takže ještě veliký dík na závěr jmenovanému OÚ Bořislav. Dík samozřejmě patří i všem pořadatelům náročné akce, především pak i nečlenům oddílu. Tímto jsme několika slovy alespoň trochu přiblížili teplickým občanům, kteří takovou příležitost nevyužili, jak mohli strávit pár pěkných chvil v nádherném Středohoří, v tomto případě ještě za moc pěkného počasí.

Kromě účelně a přepychově stráveného dne, každý při odchodu na trasu, obdržel kousek pečiva, které bylo poskytnuto sponzorem oddílu pekárnou Pecud v Proboštově. Na závěr pak všichni, kteří prošli předepsanými kontrolami, dostali v cíli opět krásný porcelánový odznak s emblémem pochodu vyrobený sponzorem Český porcelán v Dubí. Určitě byl každý spokojen, o čemž svědčí i to, že již pořadatelům slibovali další setkání nejméně na podzim na Loučení s turistickým rokem, o účasti v příštím roce ani nemluvě. Bylo zřejmé, že zájemci o turistiku sledují nabídky i na internetu, jinak by přespolní ani nemohli o dění v Teplicích vědět. Zdejší turisté se již na další setkání také těší, protože vidí, že nedělají práci pro občany a veřejnost všeobecně nadarmo. Takže – „zdraví došli"!
Za výbor oddílu turistiky TJ Lokomotiva Teplice
předseda Ing. Alois Kittl

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Pod povrchem
7.01'19
Pod povrchem (1023x)
Digitalizace kronik
8.01'19
Digitalizace kronik (956x)
 LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT!
7.01'19
LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT! (895x)
Tříkrálová sbírka v Duchcově
4.01'19
Tříkrálová sbírka v Duchcově (853x)
Pro pamětníky
14.01'19
Pro pamětníky (769x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
34
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
286

Celkem odpovídalo: 365

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: