ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. prosince'18, svátek má Ester.

Referendum za zrušení heren v Teplicích lze podepsat na 7 místech

Referendum za zrušení heren v Teplicích lze podepsat na 7 místech 27.1. 12 06:48 Na sedmi místech po celých Teplicích lze podepsat návrh na vyhlášení místní referenda za omezení heren v Teplicích. Je to např. kavárna Bárka ve školní ulici, knihkupectví RBP v Trnovanech nebo Alpin sport v ulici U Nádraží.

"Komu se nelíbí 128 heren v našem městě, má šanci proti tomu něco dělat," říká Jakub Mráček ze společnosti Pro polis Teplice, která referendum iniciuje v reakci na nedostatečná řešení problému ze strany radnice. Pro polis na nových stránkách www.tepliceprotihernam.cz vysvětluje, proč je referendum třeba: "Náš apel na zastupitelstvo na řešení celého problému prostřednictvím vyhlášky regulující provoz nebo umístění heren vedení města zareagovalo bezzubou deklarací. Protože pro věc není dostatečná politická podpora, je třeba zjistit, jaký názor mají občané. "

Pokud Pro polis získá 4100 podpisů a splní další náležitosti, referendum se bude konat společně s volbami do senátu a do zastupitelstva kraje v říjnu tohoto roku. V případě, že se v něm občané města jednoznačně vysloví pro regulaci, zastupitelstvo to nemůže ignorovat.

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
30
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
275

Celkem odpovídalo: 350

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: