ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. června'19, svátek má Leoš.

Šanovská Mušle opět v režii Arkadie

Šanovská Mušle opět v režii Arkadie 17.12. 18 08:20 Vánoce s Arkadií se staly za téměř čtvrtstoletí jejich existence místem adventního setkávání nejen kamarádů a přátel Arkadie, ale i řady dalších Tepličanů. I když je dnes konkurence adventních akcí oproti počátku této tradice veliká, v okolí šanovské Mušle se každoročně sejde u svařáku, štrůdlu a pečených brambor dost lidí na to, aby vznikla pořádná tlačenice.

Výčet adventních dobrot z úvodního odstavce není zdaleka úplný. Již několik let přijíždí kamarádi z německého Gardelegenu s vaflovačem, aby nabídli sladkou pochoutku. Organizace Lebenshilfe, do které patří, je partnerskou organizací Arkadie již od roku 2002. Již více než 10 let jsou společně zapojeny do projektů, které pomáhají začleňování lidí se zdravotním postižením do pracovního procesu. Dalším partnerem v těchto projektech je polská organizace PCPR. I zástupci této organizace přijeli na letošní Vánoce s Arkadií. Přivezli sebou grilovací soupravu připomínající parní lokomotivu a připravovali spoustu dobrot, ať čistě polských nebo obecně známých. Stejně jako němečtí přátelé, podpořili tržbou za dobroty Arkadii. Premiéru v občerstvování návštěvníků Vánoc s Arkadií měli se svým stánkem plným nevšedních dobrot manželé Pondělíkovi. Naopak štrůdly, upečené v kuchyni jídelny U Kantora teplické Hotelovky, už mají dlouhou tradici. Každoročně je pod velením a za aktivní účasti cukrářek Vlasty Krausové a Ivany Peškové peče skupina pedagogů školy Arkadie. Letos jich připravili tři sta.

Ale nejen dobrotami živ je návštěvník této tradiční akce. Duchovní potravou byla vystoupení souborů, od Pramínku teplických mateřských škol, přes děti ze „školičky“ Arkadie, Písklata a Poupata ze ZŠ Maršovská, Komořinku ZUŠ Bílina až po Smíšený pěvecký sbor Konzervatoře Teplice. Ten měl na Vánocích s Arkadií premiéru a sklidil zasloužený úspěch. Programovou část tohoto adventního setkání, které, také už tradičně uváděla Eva Pecková Stiberová, zahájili trubači The Black Tria, kteří připravili antrée postavám živého betléma. V něm byly i ovečky z teplického gymnázia, dětmi tak obdivované.

Součástí těchto vánočních trhů ale musí být stánky s něčím, co se nedá sníst, vypít nebo shlédnout či poslechnout. To jsou výrobky chráněných dílen, stacionářů nebo školy. Své výrobky, ručně zdobené skleněné vánoční ozdoby, přivezli i zaměstnanci chráněných dílen ZAZ, zřízené polským partnerem výše uvedeného projektu. Jde o největší prodejní akci, žně, na které se dílny připravují od léta. A zákazníci nezklamali, zboží ze stánků rychle mizelo. Rychle mizelo i jihočeské jmelí, kterého Katka Čápová přivezla více než jiné roky.
Vzpruhou pro další práci Arkadie bylo ocenění jejích aktivit novým primátorem Teplic, Hynkem Hanzou.
(joho)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Petra Hůzy Teď a tady
18.6'19
Petra Hůzy Teď a tady (107x)
Cykloběhu za ČR bez drog
18.6'19
Cykloběhu za ČR bez drog (82x)
The Dancing Master
17.6'19
The Dancing Master (183x)
Dva superfighty pro thajboxery z Dubí
17.6'19
Dva superfighty pro thajboxery z Dubí (210x)
Šanovský park opět ožije! 2019
17.6'19
Šanovský park opět ožije! 2019 (198x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
54
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
368

Celkem odpovídalo: 464

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: