ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 25. dubna'19, svátek má Marek.

Série testování na HIV je u konce

Série testování na HIV je u konce 17.10. 18 07:57 Mnohým se může zdát, že nakazit se virem HIV je v našich končinách nemožné, opak je ale bohužel pravdou. Sám nakažený o nemoci často netuší a dozvídá se o ní až v pozdním stádiu. Onemocněných HIV a syfilidou v posledních letech v České republice přibývá. Pro léčbu je nutná brzká diagnostika. V Ústí nad Labem měli zájemci z řad veřejnosti šanci otestovat se právě na HIV a syfilis.

První letošní testování pořádané Českou společností AIDS pomoc ve spolupráci s Místní skupinou Českého červeného kříže Novosedlice Dubí Proboštov (dále jen MS ČČK NDP) proběhlo v červnu před ústeckým nádražím. Od té doby se akce pořádala až do října vždy druhé úterý v měsíci v Ústí nad Labem a na konci června i jednou v Teplicích.

Před ústeckým nádražím stál sanitní vůz, ve kterém zdravotní sestřička odebírala zájemcům krev z prstu a s pomocí odebraného vzorku prováděla rychlotest na HIV a syfilis. Před testováním museli ještě zájemci vyplnit internetový dotazník o svém sexuálním životě, který pomáhal při diagnostikování. Testování probíhalo zcela zdarma a zájemců přišlo doopravdy dost. Kompletně se šesti testování účastnilo kolem 160 lidí. Mezitím městem procházeli dobrovolníci z řad MS ČČK NDP v proslulých kostýmech růžových prezervativů a poučovali o prevenci před nakažením, rozdávali prezervativy a letáčky a doporučovali osloveným návštěvu sanitky.

Po letošních zkušenostech se rozhodli organizátoři akce, že sérii testování zopakují i v příštím roce a doufají, že o ní bude minimálně stejný zájem jako letos.

Jiří Michal, tiskový mluvčí MS ČČK NDP

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
41
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
336

Celkem odpovídalo: 430

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: