ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 17. listopadu'18, svátek má Mahulena.

Série testování na HIV je u konce

Série testování na HIV je u konce 17.10. 18 07:57 Mnohým se může zdát, že nakazit se virem HIV je v našich končinách nemožné, opak je ale bohužel pravdou. Sám nakažený o nemoci často netuší a dozvídá se o ní až v pozdním stádiu. Onemocněných HIV a syfilidou v posledních letech v České republice přibývá. Pro léčbu je nutná brzká diagnostika. V Ústí nad Labem měli zájemci z řad veřejnosti šanci otestovat se právě na HIV a syfilis.

První letošní testování pořádané Českou společností AIDS pomoc ve spolupráci s Místní skupinou Českého červeného kříže Novosedlice Dubí Proboštov (dále jen MS ČČK NDP) proběhlo v červnu před ústeckým nádražím. Od té doby se akce pořádala až do října vždy druhé úterý v měsíci v Ústí nad Labem a na konci června i jednou v Teplicích.

Před ústeckým nádražím stál sanitní vůz, ve kterém zdravotní sestřička odebírala zájemcům krev z prstu a s pomocí odebraného vzorku prováděla rychlotest na HIV a syfilis. Před testováním museli ještě zájemci vyplnit internetový dotazník o svém sexuálním životě, který pomáhal při diagnostikování. Testování probíhalo zcela zdarma a zájemců přišlo doopravdy dost. Kompletně se šesti testování účastnilo kolem 160 lidí. Mezitím městem procházeli dobrovolníci z řad MS ČČK NDP v proslulých kostýmech růžových prezervativů a poučovali o prevenci před nakažením, rozdávali prezervativy a letáčky a doporučovali osloveným návštěvu sanitky.

Po letošních zkušenostech se rozhodli organizátoři akce, že sérii testování zopakují i v příštím roce a doufají, že o ní bude minimálně stejný zájem jako letos.

Jiří Michal, tiskový mluvčí MS ČČK NDP

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Vlaky na Moldavu
30.10'18
Vlaky na Moldavu (806x)
Ohňostroj s hudbou
23.10'18
Ohňostroj s hudbou (744x)
Duchové na Duch(C)ově
19.10'18
Duchové na Duch(C)ově (686x)
Krampus show v Oseku
7.11'18
Krampus show v Oseku (666x)
Lípa století
25.10'18
Lípa století (638x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
39
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
26
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
246

Celkem odpovídalo: 311

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: