ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 20. září'17, svátek má Oleg.

Situace se v soukromém paneláku lepší

Situace se v soukromém paneláku lepší 18.5. 17 07:18 V návaznosti na řešení situace v domech M. Švabinského 665 a 666 v Bílině se situací kromě jiných i nadále intenzivně zabývají sociální pracovnice Odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Bílina. Těmto se v rámci dlouhodobé sociální práce s rodinami podařilo motivovat nájemníky uvedených domů k participaci na řešení problému s udržováním pořádku, který se bezprostředně týká nejen jich samotných, ale zejména jejich nezletilých dětí, které jsou stávající situací rovněž výrazně ohroženy.

Na základě osobní intervence sociálních pracovnic, přičemž nelze vyloučit ani vliv medializace tohoto problému, se postupně podařilo oslovit a následně zrealizovat společnou schůzku většiny nájemníků více problémového vchodu s tím, že situace ve druhém vchodě je rovněž řešena v rámci dostupných možností. Tito po počáteční nedůvěře a neochotě spolupodílet se na řešení společného problému s nepořádkem, dospěli do situace, kdy sami přestali popírat smysl společného úsilí při udržování pořádku v domě a přestali se zabývat zdůvodňováním své dosavadní nečinnosti. Pod vlivem komunikace řízené ze strany sociálních pracovnic se někteří z nájemníků následně rozhodli přistoupit k úklidu společných prostor v domě. Tyto poté následovali i ostatní nájemníci domu, přičemž v důsledku došlo k úklidu jednotlivých pater uvedeného vchodu, kromě přízemí a prvního patra, které jsou v současné době neobydlené. Současně mezi nájemníky došlo k domluvě, že společnými silami v dohledné době uklidí i ostatní společné prostory v domě. Jak bylo následným šetřením zjištěno, veškeré společné prostory v domě byly skutečně nájemníky uklizeny a v současné době jsou udržovány v pořádku.

Kromě uvedeného došlo k zabezpečení rozbitého okna na chodbě, kde hrozily úrazy dětí. Současně je ze strany správce uvedeného domu na základě intervence sociálních pracovnic zvažováno zřízení funkce domovníka, který by na dodržování pořádku v obou vchodech domu do budoucna dohlížel. Situace bude i nadále ze strany sociálních pracovnic monitorována, tyto budou s rodinami i do budoucna intenzivně pracovat v rámci svých kompetencí. (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Skatepark v Teplicích
20.9'17
Skatepark v Teplicích (41x)
Poznej Asii
19.9'17
Poznej Asii (64x)
CAMERA OBSCURA
19.9'17
CAMERA OBSCURA (65x)
Povídání o erbech
19.9'17
Povídání o erbech (109x)
Integrovaná doprava
19.9'17
Integrovaná doprava (80x)
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Dubské slavnosti 2017
22.08'17
Dubské slavnosti 2017 (1080x)
Teplický pivní Rynek
4.09'17
Teplický pivní Rynek (882x)
Změny v provozu MHD Teplice
25.08'17
Změny v provozu MHD Teplice (721x)
Slavnosti obcí Modlanska 2017
23.08'17
Slavnosti obcí Modlanska 2017 (588x)
Mariánská pouť
6.09'17
Mariánská pouť (497x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
67
Ne
57

Celkem odpovídalo: 124

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: