ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. června'19, svátek má Leoš.

Skauti z Teplic se sešli na atletických závodech

Skauti z Teplic se sešli na atletických závodech 9.10. 18 06:19 Více jak padesát teplických skautek a skautů všech věkových kategoriích změřilo uplynulou sobotu 6. října 2018 v areálu základní školy Buzulucká své síly v lehké atletice. Tradiční Memoriál Víti Lapáčka – Mucína, který byl zakladatelem této akce, má tradici již od počátku devadesátých let a během uplynulých téměř tří desetiletí se ho zúčastnily stovky dětí i dospělých. Není bez zajímavosti, že posledních ročníků se účastní již i potomci těch, kteří zde v útlém věku startovali sami jako děti.

Letošní ročník se těšil vedle zrekonstruovaného prostředí řetenické školy také mimořádně příznivému počasí. Soutěžící se postupně utkali v tradičních lehkoatletických disciplínách jako je sprint, běh na delší vzdálenosti, skok do výšky i do dálky a vrh koulí, granátem nebo kriketovým míčkem v návaznosti na věkové kategorie.

Vzhledem k tomu, že výsledky a rekordy se prostřednictvím stránek www.tepatlet.premyslaorace.cz archivují, soutěžící mají nemalou motivaci také k prolomení historických rekordů jednotlivých disciplín a věkových kategorií. K tomu došlo i v letošním ročníku, který byl již dvacátý první a podle pořadatelů naprosto splnil svůj účel. „Jsme rádi, že se mladí sportovci i jejich vedoucí sešli v hojném počtu na hřišti a den věnovali sportu. Děti soutěžily v duchu fair play a kromě diplomů a věcných cen si domů jistě odnášely i dobrý pocit, že udělaly něco pro své zdraví,“ hodnotí akci Jiří Richter za pořádající skautské středisko Doubravka. Poděkování si dle něj za vstřícné jednání zaslouží hostující ZŠ Buzulucká, sponzor Severočeské doly a.s. za ceny pro děti a všichni rozhodčí z řad činovníků za ruku přiloženou k dílu.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Petra Hůzy Teď a tady
18.6'19
Petra Hůzy Teď a tady (107x)
Cykloběhu za ČR bez drog
18.6'19
Cykloběhu za ČR bez drog (82x)
The Dancing Master
17.6'19
The Dancing Master (182x)
Dva superfighty pro thajboxery z Dubí
17.6'19
Dva superfighty pro thajboxery z Dubí (210x)
Šanovský park opět ožije! 2019
17.6'19
Šanovský park opět ožije! 2019 (198x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
54
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
368

Celkem odpovídalo: 464

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: