ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 24. února'18, svátek má Matěj.

Soukromý panelák přetéká odpadky a ohrožuje děti, město chce nápravu

Soukromý panelák přetéká odpadky a ohrožuje děti, město chce nápravu 24.4. 17 08:20 Velmi špatná hygienická i bezpečnostní situace je v panelovém domě v ulici Švabinského v Bílině, který je známý jako U Zajíčka. Lidé tam žijí mezi odpadky, okna i vchodové dveře jsou rozbité a hrozí poranění. Vedení města o situaci ví a řeší ji všemi dostupnými prostředky. Prostřednictvím odboru stavebního úřadu a životního prostředí důrazně vyzval členy výboru společenství domu, aby v co nejkratším termínu napravili tento stav. “Dům je v majetku sdružení vlastníků bytových jednotek, ne v majetku města, tudíž máme velmi omezené pravomoci k tomu, abychom mohli jednat. Přesto se snažíme neúnosnou situaci řešit,” uvedla místostarostka Veronika Horová.

Zásilky, které stavební úřad zaslal členům výboru, byly jimi převzaty. Několik rodin v domě pravidelně navštěvují sociální pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Právě ty na špatné životní podmínky upozornily. “V domě žije mnoho malých dětí, ty pobíhají po chodbách mezi odpadky, špínou. Navíc jsou ve dvou poschodí na chodbě rozbitá okna a hrozí, že by mohly děti vypadnout. Vchodové dveře jsou již dlouhou dobu rozbité, jsou tam ostré hrany, je zde riziko poranění. Proto jsme na vše upozornili jak vedení města, tak i krajskou hygienickou stanici, stavební odbor i správce budovy,” vysvětlila sociální pracovnice Iveta Jingerová. Stavební odbor posoudil stavebně-technický stav domu a z výsledku vyplynulo, že v tomto ohledu je dům v pořádku.

Krajská hygienická stanice ve svém posudku uvádí, že situace sice není příznivá, ale může zakročit pouze v případě, že by se v domě nacházeli potkani či štěnice. Pak by mohla dát vlastníkovi nemovitosti příkaz k deratizaci. Přítomnost potkanů a štěnic však dosud nebyla prokázána. “V této chvíli můžeme pouze vyzývat jednotlivé vlastníky bytů, mezi kterými je mnoho cizinců, aby dali do pořádku alespoň ty nejzávažnější problémy, tedy nebezpečná místa. Komunikace je však velmi obtížná, většinou bez odezvy. Navíc se nájemníci bytů často mění. Přesto se snažíme dál. Další možností řešení z naší strany je apelování na nájemce, kteří v bytech bydlí, prostřednictvím sociálních pracovnic, aby si dům uklidili a nebezpečná místa alespoň provizorně zahradili. Většina nájemců však na naše výzvy také nereaguje,” zhodnotil možnosti starosta města Oldřich Bubeníček. V domě se dvěma vchody je zhruba čtyřicet bytů. Mnoho z nich je v majetku obyvatel, kteří nemají trvalé bydliště na území města Bíliny, a cizinců. Podle vyjádření správce je dům velmi zadlužený. Město bude situaci neustále monitorovat a hledat další řešení, která by pomohla stav zlepšit. (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Kozí dráha
23.2'18
Kozí dráha (122x)
Namaluj svého anděla. Zná vítěze 6. ročníku
22.2'18
Namaluj svého anděla. Zná vítěze 6. ročníku (91x)
Projevy Klementa Gottwalda
22.2'18
Projevy Klementa Gottwalda (115x)
Bílý týden
22.2'18
Bílý týden (150x)
Deskové hry s úsměvem
21.2'18
Deskové hry s úsměvem (146x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
107
Ne
145

Celkem odpovídalo: 252

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: