ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 19. října'17, svátek má Michaela.

Strážníci v Krupce mají 25 let

Strážníci v Krupce mají 25 let 7.10. 17 08:42 Je tomu již čtvrt století, co byla založena Městská policie Krupka. Za tu dobu občanům Krupky mnohokrát pomohla při řešení obtížných situací, dohlížela na pořádek ve městě, ale také zachránila lidské životy.

Během výročí založení městské policie se také uskutečnilo ocenění vybraných strážníků. „Jsem rád, že na území našeho města působí sbor strážníků, který patří mezi jedny z nejlepších v celém Ústeckém kraji i celé České republice. Svědčí o tom také ocenění, které městská policie za svou činnost získala v minulém roce“, řekl starosta Krupky Zdeněk Matouš během slavnostního předávání pamětních medailí vybraným strážníkům. Medaile byly policistům udělovány za dlouholetou věrnost službě městu v řadách městské policie. K dnešnímu dni má sbor městských strážníků 22 členů.

Výročí založení městské policie však není příležitostí pouze k bilancování toho, co se za 25 let její činnosti podařilo, ale také k plánování budoucích aktivit. „Náš rozvoj patří k prioritám města. V nejbližší době plánujeme rozšíření a modernizaci městského kamerového systému. V domech s pečovatelskou službou budou zřízena tzv. tísňového tlačítka, kterým si senioři budou moci přivolat pomoc“, řekl ředitel krupské městské policie Jiří Petrák. Krupští strážníci spolupracují i s dalšími městy a obcemi našeho regionu a pokud je třeba, vzájemně si ve své činnosti pomáhají.

Strážníci se také účastní stáží u zdravotnické záchranné služby. Tyto stáže jsou výsledkem spolupráce Města Krupka, Městské policie Krupka a zapojení do projektu Ústeckého kraje „Chráníme to nejcennější“, jehož cílem je zlepšení dostupnosti včasné defibrilace pomocí automatizovaných externích defibrilátorů (AED), jejichž použití v rukou nezdravotníků může zvýšit šanci na přežití postiženého. Městská policie Krupka svým příkladným a aktivním přístupem v poskytování první pomoci a resuscitace s využitím přístroje AED významně přispívá k záchraně lidských životů a zvyšuje šanci na přežití občanů a návštěvníků Krupky. V září loňského roku získala za tuto činnost Záslužnou medaili Ústeckého kraje za rok 2016, kterou uděluje Zastupitelstvo Ústeckého kraje.

Rostislav Kadlec, Krupka

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Memoriál Stanislava Škopka
18.10'17
Memoriál Stanislava Škopka (54x)
Mandalou ke spolupráci
18.10'17
Mandalou ke spolupráci (60x)
Veletrh ŠANCE  2017
18.10'17
Veletrh ŠANCE 2017 (48x)
Sto milionů kroků pro Arkadii
18.10'17
Sto milionů kroků pro Arkadii (46x)
Netradiční prohlídka na zámku
17.10'17
Netradiční prohlídka na zámku (82x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
87
Ne
80

Celkem odpovídalo: 167

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: