ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 21. listopadu'17, svátek má Albert.

Studentské umění představí v kapli

Studentské umění představí v kapli 25.4. 12 06:09 Ve středu 25. dubna bude vernisáží zahájena výstava výtvarných prací studentů Gymnázia Teplice v Beuronské kapli. Vystavené práce pocházejí jednak z hodin výtvarné výchovy pedagožek Radky Mrvové, Zdeňky Mítové a Anny Vartecké, ale také z mimoškolní činnosti studentů. Vystaveny budou nejen kresby a malby, ale také fotografie. „Jejich autoři tak budou moci takzvaně vyjít se svou kůží na trh, konfrontovat svoji tvorbu s ostatními a vystavit se kritice návštěvníků,“ říká organizátorka výstavy Radka Mrvová. Vernisáž otevřou studenti Gymnázia Teplice i po hudební stránce, pod vedením Rostislava Řezníčka uslyší návštěvníci hned několik hudebních stylů – hrou na tibetské mísy počínaje a swingem konče. Výstava bude kromě dne vernisáže otevřena každý víkend od 13 do 16 hodin až do 20. května.

Beuronská kaple je unikátní nejen tím, že se jedná o kapli patřící škole, ale především uměleckým stylem beuronské školy, ve kterém je vymalována. Kaple vznikla jako součást kláštera boromejek v roce 1865, v jehož budově nyní část teplického gymnázia sídlí. Po devastaci během let socialismu se zde dochovala pouze výmalba, přesto si památka zachovala svou působivost a zaslouží si pozornost návštěvníků. V současné době o kapli pečuje občanské sdružení Pro arte beuronensis, které založili studenti a absolventi gymnázia. Více o činnosti sdružení na www.pro-arte.cz.

Josefa Kovářová

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Vánoční kamion Coca-Cola jede do Teplic
21.11'17
Vánoční kamion Coca-Cola jede do Teplic (58x)
Bílina a vánoční stromek
21.11'17
Bílina a vánoční stromek (84x)
Záhada lokálek
21.11'17
Záhada lokálek (80x)
Podzimní hry
20.11'17
Podzimní hry (81x)
Floristická show a Adventní dílna 2017
20.11'17
Floristická show a Adventní dílna 2017 (202x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
99
Ne
102

Celkem odpovídalo: 201

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: