ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 21. února'18, svátek má Lenka.

Studentské umění představí v kapli

Studentské umění představí v kapli 25.4. 12 06:09 Ve středu 25. dubna bude vernisáží zahájena výstava výtvarných prací studentů Gymnázia Teplice v Beuronské kapli. Vystavené práce pocházejí jednak z hodin výtvarné výchovy pedagožek Radky Mrvové, Zdeňky Mítové a Anny Vartecké, ale také z mimoškolní činnosti studentů. Vystaveny budou nejen kresby a malby, ale také fotografie. „Jejich autoři tak budou moci takzvaně vyjít se svou kůží na trh, konfrontovat svoji tvorbu s ostatními a vystavit se kritice návštěvníků,“ říká organizátorka výstavy Radka Mrvová. Vernisáž otevřou studenti Gymnázia Teplice i po hudební stránce, pod vedením Rostislava Řezníčka uslyší návštěvníci hned několik hudebních stylů – hrou na tibetské mísy počínaje a swingem konče. Výstava bude kromě dne vernisáže otevřena každý víkend od 13 do 16 hodin až do 20. května.

Beuronská kaple je unikátní nejen tím, že se jedná o kapli patřící škole, ale především uměleckým stylem beuronské školy, ve kterém je vymalována. Kaple vznikla jako součást kláštera boromejek v roce 1865, v jehož budově nyní část teplického gymnázia sídlí. Po devastaci během let socialismu se zde dochovala pouze výmalba, přesto si památka zachovala svou působivost a zaslouží si pozornost návštěvníků. V současné době o kapli pečuje občanské sdružení Pro arte beuronensis, které založili studenti a absolventi gymnázia. Více o činnosti sdružení na www.pro-arte.cz.

Josefa Kovářová

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Deskové hry s úsměvem
21.2'18
Deskové hry s úsměvem (37x)
Lužičtí Srbové
21.2'18
Lužičtí Srbové (70x)
Uzavírka ulice Luční
21.2'18
Uzavírka ulice Luční (75x)
Jarek Nohavice v Teplicích
20.2'18
Jarek Nohavice v Teplicích (114x)
Úprava pravidel k poskytnutí dotacím
20.2'18
Úprava pravidel k poskytnutí dotacím (109x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
107
Ne
143

Celkem odpovídalo: 250

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: