ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pátek, 18. října'19, svátek má Lukáš.

Tepličtí podnikatelé spojili síly

Tepličtí podnikatelé spojili síly 24.1. 19 07:07 Teplický networking Na poradu VČAS v lednu oslavil rok své existence a chystá pro podnikatele, firmy i zaměstnance již páté setkání. U jeho zrodu stojí Mgr Irena Houdková, majitelka Jazykové školy HOUDEK, překladatelský servis, které jsme měli možnost položit několik otázek.

Pro koho především je networking určen?

Myslím si, že všem, co chtějí poznat aktivní lidi z Teplic a okolí a navázat nové kontakty. Akce je zdarma a potkáte se na ní se zajímavými lidmi, od podnikatelů až po zástupce státní správy. Při společné snídani jde seznamování přeci jen lehce , a to i introvertnějším typům.
Rozuměl jsem dobře, že jste říkala snídaně a přednáška zdarma?
Ano, rozuměl jste správně. Organizátoři se na každý networking skládají z vlastních kapes – finančně, vlastní prací nebo svými produkty. Návštěvníci mají díky nim možnost si odnést businessové kontakty a zajímavé informace a zároveň se i v klidu nasnídat.

To je jistě velmi příjemné. Jakých oblastí se zmíněné přednášky týkají?

Snažíme se vybírat různorodá aktuální a palčivá témata, která reagují na potřeby a přání návštěvníků. Dosud jsme přinesli informace k tématům GDPR, využití moderních technologií pro podnikání a komunikaci s klienty, jak a kde správně hledat zaměstnance, tvorba HR marketingu a psaní úspěšné inzerce s nabídkou práce. Největší návštěvnický úspěch měla rozhodně přednáška Martina Hausenblase, zakladatele firem Adler a Liftago, který se s námi podělil o své podnikatelské vzestupy i pády a promluvil rovněž o prevenci syndromu vyhoření.

Co dalšího pro návštěvníky připravujete?

Čeká nás workshop na téma „Efektivní leadership“, a sice v pátek 1. 2. 2019 od 8. 30 v krásných prostorách Regionální knihovny Teplice, kde náš networking pravidelně pořádáme. Návštěvníci si odnesou konkrétní nápady i impulzy k zamyšlení, jak zlepšit své dovednosti v oblasti vedení lidí čijak účinně podávat kritiku ale i pochvalu. Následně bude na konci dubna „LinkedIn a jeho využití pro business“, na který se nám podařilo získat p. Lencovou – známou „první dámu“ LinkedInu.

Jaký mají networkingové akce vlastně cíl?

Je to jednoduché. Chceme propojit aktivní osoby, provázat podnikatele a firmy v regionu, příjemnou cestou navázat dlouhodobé obchodní vztahy, udržet business v našem regionu a přispět tak k rozvoji lokálních firem.

Kdo za tím vším stojí?

Začínalo nás 11 firem. Já osobně všechny spoluorganizátory nazývám stateční rytíři, jelikož se s důvěrou vrhli do úplně nového projektu, který byl tenkrát ještě v plenkách. Nikdo neměl zcela jasnou představu, zda, kam a jak se bude dále vyvíjet. V současné době je nás 18 a naše řady určitě rádi rozšíříme.

Paní Houdková, děkuji Vám za rozhovor a přeji Vám, aby se k Vám přidávali další a další regionální podnikatelé.

Děkuji. Pokud ještě dovolíte, ráda bych touto cestou všem spoluorganizátorům od srdce poděkovala. Díky Vám tato akce mohla oslavit rok své existence. Děkuji rovněž návštěvníkům, kteří nás svou přítomností a positivní zpětnou vazbou motivují v akci pokračovat a přinášet jim další zajímavá témata i speakery.

Více na naleznete na těchto dvou odkazech zde a zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
59
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 513

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: