ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 26. února'18, svátek má Dorota.

Tepličtí studenti na Prezentiádě uspěli

Tepličtí studenti na Prezentiádě uspěli 10.4. 13 06:14 Prezentiáda je tak trochu jiná soutěž pro středoškoláky. Soutěží se v prezentování. Základní herní jednotkou soutěže je školní tým, který se skládá z 3 studentů pod vedením vyučujícího. Studenti si na vlastní kůži mohou vyzkoušet dovednosti, které jsou v dnešní společnosti důležité pro úspěch: sebevědomé vystupování, prezentace svých myšlenek a v neposlední řadě práce s aplikací PowerPoint. Přesně tyto vlastnosti v pondělí 8. dubna 2013 předváděli studenti z několika středních škol z ústeckého regionu na krajském kole této soutěže. Nechyběli mezi nimi ani studenti z teplické Střední školy technické AGC. Konkurence byla vysoká. V žádném případě se nedá říci, že schopnosti předvést sebe sama a s předem stanoveným cílem před několikačlennou porotou a celým publikem „nepřejících“ konkurentů je záležitost jednoduchá. Naopak. Tréma a nervozita hrála hlavní prim u všech „kolbistů“, a tak to asi má být. Nic není zadarmo.

Teplická škola se každoročně této soutěže zúčastňuje. A jako každoročně i letos neudělala ostudu technickému provedení své prezentace. Obor Informační technologie, který má na škole již mnohaletou tradici, opět bodoval. Prezentace byla jako obvykle skvělá. Letos ale bodovali i tepličtí studenti, kteří konečně prolomili několikaletou „smůlu“, když se jim podařilo svůj výrobek prodat tak říkajíc par excellence. Oslovili porotu, oslovili publikum, oslovili prostě všechny. Získané první místo je zcela právem zasloužené a již nyní se připravují na celorepublikové finále, které se uskuteční dne 19. dubna 2013 v Praze, na půdě Vysoké školy ekonomické a managementu.

A kdo konkrétně takto úspěšně obhajuje tradice školy? Jsou to studenti třetího ročníku oboru Informační technologie – Jan Huptys, Michal Široký a Adam Korynta. Přípravě prezentace v PowerPointu, ale hlavně práci sami na sobě věnovali mnoho hodin. Výsledek mluví za vše. Prostě – kdo umí, umí. A tak jim to přejme a držme palce na finále příští týden v Praze.

Ing. Tomáš Holomek

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Kozí dráha
23.2'18
Kozí dráha (252x)
Namaluj svého anděla. Zná vítěze 6. ročníku
22.2'18
Namaluj svého anděla. Zná vítěze 6. ročníku (223x)
Projevy Klementa Gottwalda
22.2'18
Projevy Klementa Gottwalda (207x)
Bílý týden
22.2'18
Bílý týden (225x)
Deskové hry s úsměvem
21.2'18
Deskové hry s úsměvem (204x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
107
Ne
145

Celkem odpovídalo: 252

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: