ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 29. dubna'17, svátek má Robert.

Tip na akci: Den otevřených dveří ČHMÚ

Tip na akci: Den otevřených dveří ČHMÚ 16.3. 17 10:36 Zajímá vás počasí? Hlavně tedy pro Vás, ale i pro další zájemce, v sobotu 25. 3. 2017 od 9 do 14 hodin (vstup každou půlhodinu, tedy v 9:00, 9:30, 10:00, … , 14:00 hod.) u příležitosti Světového dne vody (22. 3.) a Světového meteorologického dne (23. 3.), pořádá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) pro veřejnost tradiční Den otevřených dveří. Den otevřených dveří je jedinečnou příležitostí seznámit veřejnost s jinak uzavřenými pracovišti, jakými jsou profesionální meteorologické stanice a observatoře (v Ústeckém kraji to jsou observatoř Doksany, Tušimice a observatoř ÚFA AV ČR na Milešovce) a to včetně té ústecké.

Co nabízí letošní Den otevřených dveří na pobočce v Ústí nad Labem?

Seznámení s kompletním spektrem činností ČHMÚ (meteorologie a klimatologie, hydrologie povrchových i podzemních vod, ochrana čistoty ovzduší), včetně ukázek hydrologických měřících metod. Návštěvníci si mohou prohlédnout i profesionální meteorologickou stanici, a na závěr také Regionální předpovědní pracoviště, kde se připravují nejen meteorologické předpovědi, ale také biometeorologické předpovědi pro celou republiku nebo hydrologické prognózy. Prohlídka bude doplněna také o komentovanou prohlídku měřícího vozu, který je mobilní stanicí monitoringu znečištění ovzduší.

A co dalšího je pro zájemce připraveno?

Ve spolupráci se Severočeskou hvězdárnou a planetáriem jsou v nabídce komentovaná pozorování Slunce přenosným dalekohledem. Dále bude možnost samostatné prohlídky unikátních slunečních hodin na jižní stěně pobočky nebo obhlídky menhiru na východní straně. Pro děti je připravena zábava v knihovně pobočky (pohádky, omalovánky). (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Zkusme společně zjistit, kterou městskou investici pro Teplice by většina z nás upřednostnila. Vyberte, která by to měla být podle Vás.

Nové městské koupaliště
170
Cyklostezka k vodní nádrži Barbora
73
Most přes Pražskou ulici pro pěší a cyklisty, propojení Letné a Janáčkových sadů pod Doubravkou
40

Celkem odpovídalo: 283

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: