ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 27. dubna'17, svátek má Jaroslav.

Tip na tento týden: půjčte si kolo

Tip na tento týden: půjčte si kolo 24.3. 17 12:18 Do teplických ulic se vrátila růžová kola. Stojí u stojanů po městě a pro registrované členy projektu Rekola jsou volně k dispozici. V loňském roce na podzim proběhlo testovací období a letos s počátkem jara byl zahájen ostrý provoz. A to s dvojnásobkem kol a vylepšenou dostupností. Sdílená kola v ulicích může využívat každý, kdo se zaregistruje a zaplatí poplatek dle vybraného období plánovaných výpůjček.

Pro registrované je k dispozici také mobilní aplikace, v jejíž mapě přesně vidíte, kde zrovna kola ve vašem okolí stojí, uzamčená u stojanu či zábradlí. Zadáte z rámu vybraného kola šestimístné číslo, čímž následně obdržíte zpětně automaticky kód zámku. Odemknete, nasednete a můžete vyrazit do ulic. Pak kolo zase k něčemu uzamknete a za použití mobilního telefonu se ze systému odhlásíte.

Růžová barva pro kola není náhodná. Jednak je to barva veřejného prostoru, jednak je svým způsobem specifická, čímž by měla odrazovat zloděje. Projekt Rekola odstartoval před více než dvěma lety v Praze. Teplice se tak v loňském roce staly šestým městem, kde systém půjčování kol v rámci republiky funguje. A kolik za půjčení kola zaplatíte? Tak jsou dvě možnosti, buď roční paušál 1 199,- Kč nebo dle doby použití a to vychází 20,- Kč za každou započatou hodinu. Více na rekola.cz. (red)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Zkusme společně zjistit, kterou městskou investici pro Teplice by většina z nás upřednostnila. Vyberte, která by to měla být podle Vás.

Nové městské koupaliště
165
Cyklostezka k vodní nádrži Barbora
69
Most přes Pražskou ulici pro pěší a cyklisty, propojení Letné a Janáčkových sadů pod Doubravkou
39

Celkem odpovídalo: 273

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: