ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 25. dubna'19, svátek má Marek.

V Beuronské kapli se vypraví do Gruzie

V Beuronské kapli se vypraví do Gruzie 18.10. 12 06:36 Vyražte tento pátek do Gruzie! Do Beuronské kaple Gymnázia Teplice dorazí čtyři mladí cestovatelé, kteří strávili tři týdny na cestách. Přivezou řadu fotografií, které doprovodí komentářem a hudbou.

„Téměř před rokem měl pan dr. Honys přednášku o svém rumunském putování a jsem velmi ráda, že Beuronská kaple nehostí jen výstavy a koncerty, ale také cestovatelská promítání. Věřím, že Gruzínský večer nebude posledním takto komponovaným večerem,“ říká k večeru Josefa Kovářová, tajemnice občanského sdružení Pro arte beuronensis.

Cestovatelé svým povídáním provedou návštěvníky tajemnou a krásnou zemí - promítnou stovky fotek a pustí gruzínskou hudbu. V přestávce putování bude ochutnávka gruzínské speciality ხაჭაპური (česky Khachapuri), ukázka výbavy pro vysokohorskou turistiku a nebude chybět prostor pro dotazy návštěvníků gruzínské diashow.

„Všichni v Pro arte beuronensis se snažíme každoročním konáním tří desítek akcí zpřístupnit Beuronskou kapli veřejnosti a budeme rádi, pokud se stane dalším centrem kultury v našem městě,“ doplňuje slečna Kovářová.

Občanské sdružení Pro arte beuronensis, které v roce 2006 založili studenti gymnázia Teplice, se snaží zrekonstruovat a zpřístupnit nejstarší plně dochovanou památku vymalovanou v umění tzv. Beuronské umělecké školy. Pokud se o sdružení chcete více dozvědět či ho podpořit, navštivte stránky www.pro-arte.cz.

Akce začíná v 18 hodin v Beuronské kapli Gymnázia Teplice, naproti květinářství.

Martin Hnyk

Fotografie: Ing. Jiří Štojdl

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google









ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
41
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
336

Celkem odpovídalo: 430

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: