ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 14. října'19, svátek má Agáta.

Začínající umělci z Teplicka mají nové místo k prezentaci své tvorby

Začínající umělci z Teplicka mají nové místo k prezentaci své tvorby 20.5. 19 11:03 Nově vznikající projekt s názvem Prostor Pro umožňuje začínajícím umělcům z Teplicka prezentovat svoji tvorbu veřejnosti. Každý měsíc pořádá kulturní program v kostele svatého Bartoloměje, kde umělci mohou vystoupit. Smyslem projektu je dát prostor všem, kdo mají co předvést, ale nemají kde svůj talent ukázat. Svou první akci Prostor Pro v kostele Bartholomeus pořádá 21. května od 16 hodin.

„V Teplicích chybí místo pro amatérskou tvorbu. Začínající umělci nemají kde se prezentovat. Je potřeba vytvořit jim prostor pro vzájemné setkávání a ukázky jejich tvorby,“ říká spoluzakladatel projektu Jaroslav Hunka. Zároveň podle něj není o tento druh kultury ze strany veřejnosti na Teplicku velký zájem. Společně s turistickým centrem Visit Teplice proto vytvořili projekt s názvem Prostor Pro. Každý měsíc pořádají kulturní program zaměřený na amatérskou tvorbu, pro který vybrali nádherné prostředí kostela svatého Bartoloměje, Bartholomeus Gallery Café.

První akce proběhne již 21. května 2019.
Svůj první kulturní program má Prostor Pro v kostele Bartholomeus připravený na 21. května. Akce začíná v 16 hodin. Během tříhodinového programu se diváci mohou těšit na několik pěveckých a hudebních vystoupení, divadelní představení, stand up comedy, improvizaci nebo také na autorská čtení.

Prostor pro každého
Prostor Pro se zaměřuje na veškeré umění, které vzniká na Teplicku. Prezentovat se mohou všichni umělci, bez rozdílu věku, národnosti a náboženského vyznání. Hlavními vítanými obory jsou divadlo, hudba, tanec a literatura. Představit svá díla mohou ale také malíři nebo fotografové. Každý, kdo chce ukázat svou tvorbu veřejnosti, může se ozvat organizátorům projektu na sociálních sítích Prostor Pro, nebo napsat na e-mail prostorpro@email.cz. (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 512

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: