ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pátek, 15. prosince'17, svátek má Radana a Radan.

Záhada lokálek

Záhada lokálek 21.11. 17 07:19 Projekce filmu Záhada lokálek začíná 25. listopadu 2017 od 15 hodin v hale nádražní budovy na Moldavě v Krušných horách.

Film pojednává o současné situaci na lokálních železničních tratích. Promítání je spojené s následnou diskuzí autorů, odborné veřejnosti a zástupci samospráv, tedy s lidmi, kteří si uvědomují význam regionálních železničních drah, ať už provozovaných, nebo z provozu odstavených. Právě ty posledně jmenované v sobě skrývají potenciál, který se v posledních létech projevuje výrazným nárůstem počtu cestujících ve vlacích, a to nejenom na hlavních tratích, ale dokonce i na tratích regionálních, kde byla ještě nedávno železniční doprava utlumována.

"Chtěli bychom touto cestou oslovit širokou veřejnost, obyvatele obcí a měst z okolí ohrožených tratí v Ústeckém kraji, aby se svou účastí připojili k naší snaze o budoucí rozvoj regionální železniční dopravy a zejména celého regionu, v němž žijí. Ať už jste starostové, řadoví občané nebo cestující, kteří mají zájem tratě využívat, přijďte se podělit o svůj názor, získat nové informace nebo navázat vzájemné kontakty s následným založením spolku pro lokání dráhy." říká za pořádající Moldavskou šatlavu, autory filmu Záhada lokálek, Michal Cuc. (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
102
Ne
118

Celkem odpovídalo: 220

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: